Skocz do zawartości
Forum

Przekroczony poziom żelaza w krwi, jakie badania?


User01x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Badanie z krwi pod kątem żelaza wyszło mi podwyższone.
Mój wynik to: 209,10 przy normie (59,0 - 158,0).
Badenie robione pod kątem złego samopoczucia, ciągłego zmęczenia, bólów głowy, braku koncentracji, braku pamięci, bólów brzucha, bólów mięśniowych itp.
Mój wiek to 26 lat a powyższe objawy występują cały czas w mniejszym lub większym stopniu.
Chciałbym zapytać co może być przyczyną takiego poziomu żelaza, jak ten poziom doprowadzić do normalnego i jakie jeszcze badania wykonać w tym kierunku?
Na pewno będę robił jeszcze ponownie badanie pod kątem żelaza oraz badanie Transferyny (na to mam już skierowanie)
Znalazłem w sieci, że jeszcze badania pod kątem żelaza to:
- Ferrytyna
-TIBIC
-UBIC
Chciałbym się zapytać jakie badania powinienem zrobić z tych co wymieniłem w moim przypadku gdy żelazo jest przekroczone?
Może jest jeszcze jakieś badanie które powinienem zrobić?

W ostaniach dniach odstawiłem jedzenie bogate w żelazo oraz wszelkie produkty zawierające witaminę C. (dzięki której organizm lepiej wchłania żelazo.) Ogólnie w ostatnim czasie istnieje możliwość przedawkowania wit. C poprzez picie ziołowego soku z dużą zawartością witaminy C (spore ilości dzienne) oraz spożywania dużej ilości owoców, może to się przyczyniło na podwyższenie poziomu żelaza?
Czy jeśli to było przyczyną tego stanu rzeczy, po odstawieniu produktów bogatych w witaminę C i żelazo, jest szansa, że poziom żelaza sam się obniży?

Odnośnik do komentarza

Poza zwykłą pełną morfologią (która wyszła dobrze) i badaniem moczu (również dobrze), miałem zrobione:
Glukoza: 82 (norma: 60-99)
ALT: 18 (norma: 0-41)
AST: 17 (norma: 0-3
CRP: <1 (norma: 0-5)<br /> TSH: 3,5 (norma: 0,27-4,2)
RF: <10 (norma: 0-14)<br /> Bilirubina całkowita: 0,82 (norma: 0,00 - 1,10)
Badanie kału w kierunku pasożytów: dwa razy wynik ujemny, czekam na wynik z trzeciego razu...
Anty-CCP: wynik: <7,00 (norma: 0,0-17,0)<br /> Cholesterol całkowity: wynik: 208,60 (norma: 115,00 - 190,00)
Cholesterol HDL: wynik: 49,20
Cholesterol LDL: wynik: 136,70
Trójglicerydy: wynik 113,50
Badanie USG brzucha: wszystkie narządy w normie poza znalezionymi złogami do 3mm w obu nerkach (kamica nerkowa).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...