Skocz do zawartości
Forum

Odczynowe węzły chłonne, ból dziąsła i klatki piersiowej


Gość anka_szklanka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anka_szklanka

Mój problem polega na tym że ponad tygodnie temu wyczułam u siebie z lewej strony malutką gulkę w okolicach potylicy, 2 dni później udałam się do lekarza rodzinnego stwierdził że gardło i ucho jest delikatnie czerwone kazał mi brać jakieś witaminki bo to nic poważnego, ale rozbolały mnie dziąsła też z lewej strony podejrzewałam 8-ke zęba mądrości który już od dawna próbował wyrastał, dentysta stwierdził że ten ząb nie ma miejsca i to może być przyczyną, dlatego go wyrwał - dodam że już wtedy delikatnie spuchł mi policzek tylko tak dziwnie bo ząb wyrywany był u góry a spuchłam na policzku i to wygląda tak jakbym spuchła od dolnego zęba/ dziąsła... nie wiem ?! :( Parę dni po wyrwaniu zaczęłam odczuwać dziwne bóle w klatce piersiowej też tylko z lewej strony i czasami taki dziwny przeszywający ból na szyi ( też lewa strona) udałam się znów do lekarza bałam się że to od serca ale lekarz stwierdził że to nerwobóle międzyżebrowe i albo z nerwów albo mnie przewiało gardło dalej miałam delikatnie czerwone i czasami czułam delikatny ból w gardle, dostałam NOBAXIN na 3 dni nic nie pomogło bóle w klatce jak były tak były dalej, dalej bolały mnie dziąsła z lewej strony poszłam znów do lekarza dostałam skierowanie na badania krwi Morfologia ogólnie ok. OB 7 CRP 0.07 i konsultacja z dentystą zębodól po wyrwanej 8-ce :( dentysta stwierdził że jest zapalenie dziąsła no i nie zrozumiałam dokładnie ale chyba też ta kość jest/ była na wierzchu i też jakieś zapalenie, dostałam antybiotyk na 6 dni Clinadamicin 600, dziś zrobiłam USG szyi , wynik tego taki:
Na szyi poniżej lewego kąta żuchwy dwa powiększone węzły chłonne w wymiarze dwubiegunowym 14mm i 15 mm jednolicie hipoechogeniczne , odczynowe. W okolicy lewego wyrostka sutkowatego i po lewej stronie wzdłuż naczyń widoczne liczne drobne węzły chłonne ( 5-9mm). Nie obserwuje się węzłów o budowie atypowej. Doły nadobojczykowe , trójkąty tylne szyi bez powiększonych węzłów. Ślinianki bez cech patologii , typowej wielkości jednorone. Drobne wewnątrzślinankowe węzły bz. ( co oznacza bz. ?????? ) :O Tarczyca wielkość w granicach normy , echostruktura prawidłowa. 3 dzień biore antybiotyk fakt faktem że nie boli mnie tak jak na początku w klatce czy w szyi , odczuwałam czasami jakiś ból w ciągu dnia ale to np jak kłade się na prawym boku (w klatce) lub jak szeroko otworze buzie ( w szyi) czasami jak krzywo siedze , zgrabiona najczęściej zauważyłam to w takich sytuacjach. Ale nawet jeśli boli to nie jest to taki ból jak wcześniej , czuje poprawe dziąsła też mniej bolą ale dalej są opuchnięte i ten policzek dalej jest opuchnięty może nie jest to duża różnica ale jednak jest :( i mam wrażenie jakbym teraz tą opuchlizne miała coraz bliżej ust , a gulka z tyłu jak była tak jest , co mogło być pierwotną przyczyną tego wszystkiego, ogólnie dbam o zęby i miewam problemy z dziąsłami ale stosuje paste SENSODYNE, fakt faktem że przed tym wszystkim kupiłam inna paste też Sensosdyne ale jakąś inną. Jestem straszną panikarą i wmawiam sobie najgorsze choroby . Radiolog stwierdził że moje powiększone węzły muszą być przyczyną zapalenia i nie mam o co się martwić ale jeśli OB wyszło 7 CRP 0.07 to czy to zapalenie nie jest aż tak poważne że wyniki są dobre. Czy ktoś miał podobny problem albo jest w stanie mi doradzić do jakiego lekarza udać się z tym, czy przetrwać do końca antybiotyku , najbardziej martwi mnie dlaczego opuchlizna z policzka nie schodzi i ta gulka z tyłu czy po prostu 3 dni to za krótko żeby antybiotyk tak szybko miał mi pomóc, proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Gość anka_szklanka

Dzis znów powrocil do tego wszystkiego bol gardla i kaszel, sama juz nie wiem co jest temu wszystkiemu winien czy przeziębienie czy zab czy nerwy czy wszystko naraz... ?! Cholera mnie bierze 3 tydzień prawie a nawet nie wiem co mi do końca jest :(

Odnośnik do komentarza
Gość anka_szklanka

Dzieki, mam nadzieje ze u mnie w mieścinie tez to zrobie. A z wynikami do rodzinnego czy do specjalisty? Nie wiem właściwie kto moglby byc specjalista w tej dziedzinie? ;) Laryngolog? Myślałam o tym czy przypadkiem bol gardła a bardziej suchość w gardle moze byc po antybiotyku bo nie stosowałam żadnego probiotyku jedynie jogurty i actimel

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...