Skocz do zawartości
Forum

Krwawienie przy wypróżnianiu się przy hemoroidach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Opiszę moją sytuację po krótce. Mam 27 lat, siedzącą pracę, odżywiam się raczej normalnie, zero aktywności fizycznej oraz mam kilka kilogramów za dużo. Od dobrych kilku lat dokuczają mi hemoroidy i z reguły zawsze przechodziły po jakimś czasie bądź po użyciu maści Posterisan. Objaw zawsze był taki sam tj. niewielki guzek wystający poza odbyt który po wypróżnieniu zawsze "chował" się spowrotem, czasami ból przy chodzeniu badź siadaniu oraz pieczenie i swędzenie. Sytuacja pogorszyła się w lipcu tego roku kiedy po kilku "wymuszonych" wypróżnieniach pojawiła się żywoczerwona krew w stolu w niewielkiej ilości. Po użyciu masci posterisan sytuacja wróciła do normy. Jednak wczoraj znów się powtorzyła. Zauważyłem, że zawsze w takiej sytuacji czuje mocne pieczenie/swędznie odbytu.

Ponieważ jakiś czas temu chorowałem miałem robioną morfologię krwi. W styczniu oraz kwietniu tego roku. Wyniki badań były wręcz książkowe pomijając fakt, że miałem delikatnie za wysoki poziom hemoglobiny. Nie pamiętam kiedy ostatnio bolał mnie brzuch lub miałem jakiekolwiek problemy z wypróżnianiem. Dodam, że hemoroidy występowały powszechnie w mojej rodzinie.

Wiem, że na forum nikt nie postawi mi diagnozy natomiast
trochę zaczęła mnie martwić ta krew ale chciałbym uniknąć paniki i niepotrzebnego nakręcania się, że to może być rak.

Proszę o poradę/odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Trick dzięki za odpowiedź.

Wiesz co zmieniłem maść na Posterisan H i od wczoraj go stosuję. Powiem Ci, że jak ręką odjął totalnie wszystko zaczyna przechodzić nawet ten guzek znika. Problem w tym, że już raz tak było a potem wróciło znów ale obstawiam, że to wina wypróżnień na siłę i częstego picia alkoholu bo raczej za kołnierz nie wylewam:) Więc chyba i tak odwiedzę tego proktologa może mi z tym zrobi porządek raz na zawsze. A mogę w sumie iść od razu do specjalisty bo korzystam z prywatnej opieki medycznej i mam akurat proktologa w pakiecie więc tym bardziej warto się chyba udać...

Odnośnik do komentarza
Gość TheWall1987new

Witam jeszcze raz. Krawienia sie uspokoily tzn nie pojawily sie ani razu wiecej. Natomiast ciagle czuje taki dyskomfort i swedzenie mimo stosowania masci ale tez nie przez caly czas. Moja uwage zwrocilo tez to, ze robie plaskie stolce. Do momentu kiedy nie zaczely sie krwawienia wogole nie zwracalem na to uwagi. Od jakichs kilku miesiecy za kazdym razem kiedy stolec jest twardszy to wychodzi taki jakby byl splaczczony i szeroki natomiast przez jego srodek przebiega taka podluzna wypustka. Nie czytam juz niczego w necie bo mozna sie nerwicy nabawic tylko. Czy to jest normalne przy hemoroidach?

Odnośnik do komentarza

Ka-wa świąd występuje przy hemoroidach i Pimafucort jest tu zbędny.

~TheWall1987new
Mniemam że nie byłeś u Proktologa. Więc czas najwyższy się wybrać. Bagatelizujesz sprawę a to błąd. Stolec tak się formuje jak mu pozwala śluzówka odbytu. Jeśli jest niekształtny to znaczy że możesz mieć wewnętrzne hemoroidy albo polipy albo,albo. Nie zwlekaj z diagnozą bo lepiej zapobiegać niż leczyć. Zmień tryb z "leżącego" na sportowy. Dieta to podstawa+min.2 litry wody niegazowanej dziennie,alkohol okazjonalnie. Innej formy pozbycia się na dłuższy czas problemów nie ma.

Odnośnik do komentarza

ka-wa
~RzakeL
Ka-wa świąd występuje przy hemoroidach i Pimafucort jest tu zbędny.

Dokładnie i dlatego jest niezbęny,bo niweluje świąd.


To że niweluje świąd nie znaczy że jest odpowiedni na tą partię skóry. Nie zapominaj że oprócz natamycyny i neomycyny (brak bakterii i grzybów) zawiera też steryd hydrokortyzon który powoduje macerację skóry i teleangiektazje. A w przypadku hemoroidów trzeba bardzo uważać.

Odnośnik do komentarza
Gość TheWall1987new

RzakeL jeszcze jedno...

wiesz co nie wiem czy jest niekształtny tzn. no jest tak jakby byl szeroki ale płaski a przez środek tej płaskiej strony przebiega takie cienkie wybrzuszenie... nawet nie wiem od kiedy tak mam. Może jest normalny a ja tylko świruję? No ale nic prócz tego się nie dzieje wszystko w normie nie mam żadnych innych problemów...

Odnośnik do komentarza

Jestem kobietą. :)
Tak myślałam że chęci duże a zrealizowane nie były. Nie ja nie straszę broń Boże! Nic się nie martw. Załatw sobie wizytę u proktologa i niech obejrzy czy wszystko w porządku. Będziesz naprawdę spać spokojnie. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...