Skocz do zawartości
Forum

Otwarta blizna po wypadku


Gość kamil4040@gmail.com

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil4040@gmail.com

Witam 20 października miałem wypadek zderzenie z busem w udo wbił mi się hamulec od motora z tego co mówili lekarze na głębokość palca na tej ranie miałem założone 4 szwy ale wydaje mi się że to było za mało gdyż do teraz mam otwarte 1-3 cm tej blizny pośrodku. Po zdjęciu szwów lekarze kazali mi robić opatrunki z gazików jałowych i psikać na tą ranę octenisept;em robiłem tak i robie tak dalej ale pod koniec października z tej blizny zaczął wyciekać mi płyn surowiczy więc pojechałem 10listopada do chirurga aby zobaczył tą ranę/bliznę, ale on mi powiedział że ta ranna źle się goi i że będą mi musieli ją ponownie zeszyć ale daje mi 2 tygodnie na to aby mi się ta blizna zagoiła a jeśli po tym czasie blizna nie zacznie się goić kazał mi przyjechać do szpitala żeby mi to zrobili po tygodniu zacząłem rane smarować proszkiem do ran Dermatol i płyn surowiczy przestał ciec. Moje pytania są następujące czy to dobrze że ten płyn przestał ciec, czy ta rana/blizna powinna się tak długo goić, a jeżeli będę musiał mieć zakładane szwy to chirurg wspominał o czymś że będą mi musieli trochę skury odciąć czy to będzie bolało?

Odnośnik do komentarza

Jeśli się nie zagoi to będziesz miał czyszczoną ranę w znieczuleniu,
bardzo dobry jest ten dermatol,ładnie zasusza rany ,szkoda ,że od początku go nie stosowałeś ,jak masz taka możliwość to posyp proszkiem i nie kładź opatrunku,np.jak jesteś,w domu.

Jeśli rana będzie wyglądała coraz lepiej,nie będzie bolała,to unikniesz czyszczenia /dobrze że już nic nie leci z rany/.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...