Skocz do zawartości
Forum

Wysoki poziom amylazy w moczu


roofii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Moje pytanie dotyczy różnicy poziomów amylazy we krwi vs moczu.Dodam iż mam bóle żołądka(ściskanie w żołądku,ciągnięcie)odbywa się z umiarkowaną siłą i nagle w ciągu dnia,w nocy wogóle.Jest to bardziej dolegliwość niż uporczywy ból.Odebrałem wyniki:
Amylaza w moczy 650,0 IU/I (norma 321,0)-cztery dni wcześniej miałem 695,0
AMYLAZA we krwi 72 U/I (norma28-100).
Wynik badania usg:
wątroba niepowiększona,widoczna zmiana hyperechogenna średnicy 8mm
drogi żółciowe nieposzerzone,w pęchcerzyku żółciowym polipki/grudki zagęszczonej żółci do 4mm
trzustka bez zmian
śledziona powiększona do 135mm
nerki-ok
pęcherz moczowy-ok
Proszę o odpowiedz
Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Mogą być takie objawy od żołądka, wyniki chyba nie. Napisałeś, że masz polipy. U mnie też we wszystkich usg ( robione przez 2 lata co 6 mies) pisali o polipach, objawy miałam podobne i zrzucałam wszystko na żołądek, tym bardziej, że miałam stwierdzoną chorobę wrzodową i helikobakter ( próby wątrobowe ok). Brałam leki osłonowe i antybiotyk. Początkowo było lepiej, ale potem dolegliwości zaczęły narastać mimo przestrzegania diety i leków ipp. Dopiero, gdy gastrolog wysłał mnie na usunięcie pęcherzyka, okazało się, że to były nie polipy, tylko przyścienne złogi. Teraz jest zdecydowanie lepiej

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedz.Byłem na gastroskopii:
Przełyk,wpust oglądany z góry i w inwersji bez zmian.Linia Z o prawidłowej lokalizacji.Perlistyka ścian żołądka prawidłowa,podatny na insuflację.Jeziorko śluzowe miernie obfite,klarowne.Sklepienie,trzon żołądka,antrum prawidowe.Odzwiernik bez zmian.W opuszce dwunastnicy na ścianie tylnej nisza wrzodowa dł.ok 8mm w fazie gojenia.Na ścianie przedniej blizna powrzodowa dłok10mm.Część zaopuszkowa prawidłowa.Test ureazowy(+)dodatni.
Lekarz przepisał polprazol,dumox,metronitazol.Brałem przez 10 dni.Polprazol biorę nadal.Jak długo goi się wrzody?Częste są nawroty(biorąc pod uwagę wyeliminowaną bakterię Helicobacter Pyroli?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...