Skocz do zawartości
Forum

Tętniak wątroby


Gość nocna furia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nocna furia

W wyniku badania tomografii komputerowej wyszło na jaw, że w mojej wątrobie są tętniaki. Po konsultacji z chirurgiem otrzymałam jedną tylko wiadomość, że za pół roku muszę zrobić usg aby skontrolować czy się powiększyły. Problem w tym, ze na usg tych tętniaków wcale nie było widać, dopiero w tomografii wyszły. Nie wiem czy mogę jakoś wpłynąć na stan mojego zdrowia, czy mogę zachować jakąkolwiek profilaktykę, kompletnie nic nie wiem. Może ktoś mi pomoże w interpretacji tych wyników? "...w segmencie VII zmiana hiperdensyjna w fazie tętniczej o wym. 31X39X34 mm , w pozostałych fazach izodensyjna, w segmencie II zmiana hiperdensyjna w fazie tętniczej o wym. 9X8X9, w pozostałych fazach izodensyjna-zmiany niespecyficzne-wskazane badanie MR z hepatotropowym srodkiem kontrastowym. Chirurg jednak odradził mi to badanie, stwierdził, ze nie ma konieczności. Bardzo proszę o pomoc, bo nie mogę nic znaleźć na ten temat.

Odnośnik do komentarza

Raczej nie oczekuj tu interpretacji tych wyników,nawet masz napisane,że są zmiany niespecyficzne,wymagające dalszej diagnostyki,
chirurg odradził, bo pewnie i tak z tym się nic nie robi ,w sensie zabiegu,
Najlepiej jak o wszystko wypytasz hepatologa.
Jakie masz dolegliwości,stosujesz tabletki antykoncepcyjne?

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość nocna furia

Objawów nie mam, nic mnie nie boli, chirurg powiedział, że jakby mieli mi usunąć te tętniaki to musieliby usunąć połowę wątroby. Nie rozumiem właśnie co ma oznaczać "niespecyficzne", oczywiste jest, ze znam znaczenie tego słowa, natomiast nie wiem czy mam się nastawiać na coś złego czy jak...Podczas badania miałam wątrobę powiększoną, ale chirurg powiedział, że to się zdarza z różnych powodów, że tym nie muszę sie przejmować. Poinformowałam go także o przyjmowaniu antykoncepcji doustnej, ponieważ rozmawialiśmy o próbach wątrobowych, pytał z jakiego powodu robię te badania i nie widzi przeciwwskazań na razie do przyjmowania pigułek.

Odnośnik do komentarza
Gość nocna furia

~mgmg
niespecyficzny = nie wskazuje na nic szczególnego, np. nie wskazuje na nowotwór, nie wskazuje na ropień itp.

tak się bałam, że ten zwrot oznacza coś negatywnego, że został użyty w znaczeniu czegoś nieznanego i dziwacznego

Odnośnik do komentarza

Bóli żadnych autorka nie ma ,nie mniej te zmiany są niepokojące,mam na myśli te widoczne,
dziwię się ,że chirurg stwierdził ,że na razie nie ma potrzeby odstawienia tabletek anty...

Jeśli chodzi o te zmiany niespecyficzne ,to ja rozumiem zmiany mało widoczne w tym badaniu,nie zidentyfikowane ,nie istotne ,które by były dopiero widoczne w wskazanym badaniu.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...