Skocz do zawartości
Forum

Jak wygląda pobieranie krwi?


Sarutella

Rekomendowane odpowiedzi

W ciągu 3 miesięcy przytyłam 5kg, w końcu ważę ponad 50kg. Zanim schudnę chciałabym to wykorzystać i oddać krew, bo podobno trzeba ważyć min. 50kg żeby móc to zrobić. Chciałabym wiedzieć jak wygląda pobieranie krwi? Nie miałam pobieranej i badanej krwi od czasów przedszkola/zerówki.
Czy na pobieranie powinno się pójść na czczo?
Ile to trwa i czy to bolesne?
I na jakiej podstawie stwierdza się, czy moja krew jest dobra do oddania?
Znajomi ode mnie z klasy kiedyś szli oddać krew to tylko kilkoro z nich faktycznie mogło to zrobić, bo reszta miała coś nie tak na wynikach badań.
A no i ostatnie pytanie, czy po pobieraniu krwi się jakoś gorzej czuje następnego dnia, jakieś osłabienie?

Odnośnik do komentarza

To tak po pierwsze tak owszem trzeba mieć odpowiednią wagę w stosunku do swojego wzrostu. Dla każdego wiec będzie ona inna. Waga jest ustala na wizycie u lekarza, przed pobraniem krwi. Po drugie najpierw pobierają Ci próbkę krwi, żeby wykonać morfologię, testy itp na tej podstawie stwierdzają czy Twoja krew się nadaje. Po trzecie jako kobieta musisz byc w odpowiednim dniu cyklu bo nie można oddawać krwi zaraz po miesiączce i zaraz przed ( ile dokładnie to musisz doczytać)
Jak wszystko jest ok to kładziesz się na taki fotel, podczepiają cię i oddajesz krew. Jeśli poczujesz się źle tzn bedzie Ci słabo, będziesz mieć zawrtoy głowy, no cokolwiek to zgłaszasz to pielęgniarce. Nie pamietam dokładnie ile kobieta ma ściągane krwi wiem że facet ma 400 ml.
Na następny dzien po pobraniu możesz czuć sie słabo, nie mieć siły na nic itp ale to mija, po za tym nie u każdego występuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...