Skocz do zawartości
Forum

Częste oddawanie moczu i torbiel w nerce


Gość ptasia

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problemy z częstym oddawaniem moczu w dzień,do tego bóle podbrzusza i pleców na odcinku lędżwiowym,miałam robione usg brzucha Nerki duże o równych obrysach i wzmożonym echo miąższu,nerka prawa mierzy 123,9mm,miąższ o grubości9,7-17mm.W części centralnej zatoki przestrzeń płynowa o śr.10mm,odpowiadająca najpewniej torbieli.Na granicy miąższu i zatoki widoczne przestrzenie płynowe o śr13mm-wyeksponowane piramidy.W dolnej częsci nerki widoczne fragmentaryczne wzmożone echa o dł.6mm stycznie do granicy miąższu i zatoki-zwłóknienie?.Nerka lewa mierzy 128,3mm,miązsz9,4-18,6mm.Widoczne poszerzenie ukmu tej nerki-miedniczka o wym.29,5x29.badanie ogólne moczu wyszło w porzadku,sprawy ginekologiczne o.k.To jaka jest przyczyna częstego oddawania moczu,Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Wydaje mi sie, że w Twoim przypadku warto byłoby wykonać jeszcze inne badania oceniające układ moczowy, jak na przykład urografia czy cystografia. Warto byłoby także wykonać posiew moczu. Badanie usg nie daje bowiem żadnych podstaw by wskazać konkretną przyczynę objawów bólowych. Może mieć to związek z poszerzeniem układu kielichowo-miedniczkowego, ale trzeba to ocenić innymi dostępnymi metodami.

Odnośnik do komentarza

Miałam robioną urografię rozpoznanie: poszerzenie układu kielichowo-miedniczkowego ze zwężeniem podmiedniczkowym,zastój moczu w lewej nerce,ale martwi mnie fakt częstego oddawania moczu,to już trwa 1,5 roku i już trace nadzieje że ktoś mnie z tego wyleczy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...