Skocz do zawartości
Forum

Łysienie a geny


Gość jp2137

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym opisać tutaj swoją sytuację, mianowicie zauważyłem ostatnio przerzedzenie swoich włosów, szczególnie na tzw "gnieździe" - po uczesaniu z przedziałkiem wydaje się jakbym po prostu tam wyłysiał. Rodzice poproszeni o pomoc mówią że to normalne, po prostu mam rzadkie włosy na przedziałku. W temacie wspomniałem o genach - więc tak. Mój dziadek, brat i ojciec zaczęli łysieć w młodym wieku, około 20 lat. Dziadek przed 30 miał poważną łysinę. Zaś drugi dziadek, od strony mamy do końca życia mógł cieszyć się bujną fryzurą. Wydaje mi się, że włosy odziedziczyłem właśnie po nim, tak jak dziadek i mama mam włosy dosyć gęste i cienkie, podobnie jak dziadek zarost pojawił mi się (a w zasadzie dopiero zaczyna pojawiać) bardzo późno i jest bardzo delikatny. Inaczej sprawa ma się w mojej rodzinie od strony ojca, oraz u brata - mieli oni wszyscy dosyć grube włosy i pokaźny zarost (chociaż u brata również zdaje się być delikatniejszy niż u reszty społeczeństwa).

Moje pytanie jest takie - czy to przerzedzenie włosów może świadczyć o tym, że za niedługo zacznę łysieć we wczesnym wieku, czy jednak jest większe prawdopodobieństwo otrzymania genów po dziadku od strony mamy? Myślę nad wybraniem się do dermatologa, ale boję się że mnie oleje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...