Skocz do zawartości
Forum

Ból gardła, kaszel i katar a zapalenie płuc


Gość BoBu

Rekomendowane odpowiedzi

36 lat, kobieta...
zaczelo sie 10 pazdziernika rano wstalam z bolem gardla i dziwnym samopoczuciem... mialam akurat dzien opieki na dziecko, wiec pomyslalam, ze do tego sobota niedziela i samo mi przejdzie... troche sie poprawilo, wiec w poniedzialek poszlam do pracy... od wtorku rozbolala mnie glowa i z dnia na dzien wieksza chrypa... w czwartek zaczal sie suchy kaszel, w piatek po pracy zadzwonilam do mojej lekarki, ale akurat wyjezdzala na wizyte domowa i juz mnie nie przyjela... przez weekend kaszel sie nasilil i doszlo uczucie, kataru splywajacego do gardla...
w poniedzialek rano 20-stego poszlam do lekarki - osluchowo czysta - najprawdopodobniej infekcja wirusowa i zatoki - przepisala Duomox i kazala przyjsc pod koniec tygodnia do kontroli... pod koniec tygodnia specjalnej poprawy nie bylo, kaszel jak byl tak pozostal, zmienila mi antybiotyk na Zinnat plus aerozol Flixonase i Thicodin - osuchowo podobno czysto...
w srode 22 kolejna kontrola - slyszy cos na plucach - podejrzewa, ze to "atypowe zapalenie pluc" zaleca kolejny antybiotyk Klabax, ktory mam brac rownoczesnie z Zinnatem, dostaje skierowanie na rtg i badanie krwi - wyniki badania krwi jak najbardziej w normie, cos tam tylko przekroczone o 0,4...
wynik rtg niby ok. Jedynie zmiany pozapalne w plucu
przychodze z wynikiem, osluchuje mnie i twierdzi, ze pluco dalej nie jest osluchowo czyste i nadal mam brac Zinnat i Klabax
czy to mozliwe ze na tym rtg zmiany sa z czasu dziecinstwa kiedy w wieku 6 lat przeszlam zapalenie - czy to faktycznie swieze zmiany z ostatnich dwoch tygodni
Prosze o odpowiedz, bo nie wiem co ze mna jest i przeraza mnie ilosc pochlanianych antybiotykow
Dziekuje

Odnośnik do komentarza

Tak na logikę to zmiany pozapalne mogły zostać z dzieciństwa,
ale piszesz ,że coś tam jeszcze nie tak jest osłuchowo,

a jak się czujesz,masz nadal kaszel,przy zapaleniu płuc to z reguły jest dość wysoka temperatura,chociaż przy atypowym może pewnie nie być,

ja bym teraz uzależniła branie dalej antybiotyków od samopoczucia.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Po zapaleniu płuc kaszel jeszcze może zostać i ze dwa tygodnie,chociaż w sumie nie wiadomo co Ty miałaś za zapalenie,
lekarka jak dokładnie nie postawiła diagnozy powinna zlecić badanie na posiew plwociny, a nie tak na oko pakować tyle antybiotyków,bo nawet nie wiemy czy to było zapalenie bakteryjne,ale u nas tak się robi ,bez badań,pierwsze co, to antybiotyk...,
ale dobrze ,że masz się lepiej ,mam nadzieje ,że łykasz probiotyki,
ostatnio przypadkiem odkryłam ,że na kaszel dobry jest syrop z buraków ćwikłowych.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

zazywam enterol i pije actimele, activie, biore tran i staram sie zdrowo odzywiac... boje sie ze taka dawka antybiotykow przyniesie skutki uboczne, tym bardziej, ze diagnoza byla postawiona niejednoznacznie... no ale z drugiej strony nie chce byc madrzejsza od lekarzy... poprostu chce juz byc zdrowa!
pozdrawiam! Dziekuje za wsparcie!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...