Skocz do zawartości
Forum

Powiększone węzły chłonne a wskazania do wizyty u onkologa


Gość matini

Rekomendowane odpowiedzi

Gość justynatyna222

Zrób morfologię, OB, CRP, LDH (enzym ten bardzo wzrasta, jak rozwija sie nowotwór taki jak chłoniak, czerniak itp). Wykonaj usg węzłow chlonnyc
Też miałam powiekszone wezly, i lekarz podejrzewal u mnie raka. Musialam wykonac wlasnie morfologię, OB,CRP,LDH,usg węzłow chlonnych, usg jamy brzusznej, rtg pluc. Oprocz tego musialam isc jeszcze na konsultacje do laryngologa i stomatologa (mialam powiekszone wezly nadobojczykowe)
Nie daj sie zbyc, trzeba wykonac je ww badania
Trzymaj sie.

Odnośnik do komentarza
Gość justynatyna222

Jeżeli węzeł ma zachowana zatokę - to wszystko jest dobrze :)
A jakie masz wyniki takich badań jak morfo, OB,CRP,LDH? Zrobiłaś je w ogole czy nie

Jak sie mimo wszystko bardzo martwisz, to zawsze dla świętego spokoju możesz zrobić biopsję
A jak się ogolnie czujesz? Jesteś zmęczona, czesto chorujesz, masz stany podgorączkowe? Zaobserwowałaś u siebie coś takiego jak nocne poty, świąd skóry, problemy z oddychaniem?

Odnośnik do komentarza

po co ma płacić za badania których nie potrzebuje? skoro była u lekarza i ten po usg stwierdził że wszystko jest ok to znaczy że jest ok. Węzły chłonne mogą być powiększone z różnego powodu od podrażnienia, infekcji typu przeziębienie, alergię po fakt nowotwór.

Odnośnik do komentarza

Pod lewa pacha, okolo 1 -1,5 cm ruchomy, miękko na początku pobolewal mnie jak go dotykalam, lekarz powiedział ze prawdopodobnie powiększyl sie po depilacji bo mialam mnostwo chrostek i zaczerwienione, poszlam tez do internisty ta stwierdzila ze wezlow nie czuje a ja czuje je jak mi przeskakuje. Powiedziala ze jak nie przejdzie to da antybiotyk. Wkurzyla mnie bo mam wrażenie ze olala sprawę. Jutro idę zrobić morfologię ob crp. Wezel przestal juz pobolewac no chyba ze sobie drażnię to czuje jeszcze bol. Ale nadal jest. Wiem ze minal dopiero tydzień ale jestem przerażona. Czuje sie fizycznie ok, nie mam potów, temperatura ok, nie chudnę, mam apetyt. Tylko tyle ze strasznie martwie sie. Dzięki za pomoc. Oby bylo dobrze

Odnośnik do komentarza
Gość justynatyna222

Jeżeli fizycznie jest ok, nie masz świądu skóry, skoków temperatury, nie czujesym ciagłego zmęczenia, nie masz nawracających infekcji - to raczej nie masz sie czym martwic
Tak, węzły pod pachami moga pojawić się po goleniu - z racji podraznienia.
Duzym plusem jest tez to, ze Twoj węzeł jest przesuwalny i ma prawidlowa strukture. To dobra wiadomosc
Niepokojace sa wezly nieprzesuwalne i niebolesne
Zrob morfologię, OB,CRP - to badania podstawowe.
Nie martw sie na zapas. Rozumiem Twoj niepokoj, bo sama niedawno mialam nieprzyjemne historie z wezlami, ale badz dobrej mysli.

Odnośnik do komentarza
Gość justynatyna222

Miało być: nie czujesz *
Ja miałam w sierpniu robione USG węzłów - było ok. Lekarz kazał przyjść na powtórkę usg za trzy miesiące - czyli w listopadzie czeka mnie kolejne badania - żeby sprawdzić, czy wszystko jest nadal ok
Także ja w pełni rozumiem Twój strach
Pisz dalej, co i jak.

Odnośnik do komentarza

A jaki mialas problem z wezlami? Jasne, będę pisać. Ponad rok temu tez mialam problem z wezlami pod lewa pacha tyle ze w usg bylybwidoczne a palpitacyjnie nie. Ale wtedy mialam infekcje w oskrzelach , jednak swoje przeszlam na szczęście wyniki byly ok. Z drugiej strony czy moze dojsc do powiększenia wezla przez ciągle drażnienie?

Odnośnik do komentarza
Gość justynatyna222

Powiększył mi się węzeł chłonny nadobojczykowy po lewej stronie. Lekarkę to zaniepokoiło bo był zbity, i niby przesuwalny, ale w niewielki stopniu. Internistka przestraszyła się, że to może być rak, i dostałam od niej skierowania na cały panel badań: morfologię, OB, CRP, LDH, rozmaz ręczny, RTG płuc, USG jamy brzusznej i USG węzłów chłonnych szyi. Do tego musiałam odwiedzić stomatologa i laryngologa. Na szczęście wszystkie badania miałam w normie. USG węzłów też w porządku (okazało się, że mam te węzły bardzo liczne, a tylko jeden można było zbadać palpacyjnie; na szczęście moje węzły też miały zachowaną zatokę). Teraz, w listopadzie powtórka z usg węzłów - aby zobaczyć, czy nadal wszystko ok. W moim przypadku węzeł powiększył się prawdopodobnie od migdałów, z którymi miałam problem.
Ale strachu się najadłam bardzo. Więc w pełni rozumiem Ciebie. I dlatego już na początku Ci napisałam:nie daj się zbyć. Lepiej dmuchać na zimne.
I tak, ciągłe dotykanie węzła, częste i gwałtowne golenie (za mocne przyciskanie maszynki, golenie na sucho) mogą doprowadzić do powiększenia węzłów - węzły są bardzo wrażliwe, i mogę się powiększyć z racji podrażnień, a nawet delikatniej infekcji

Odnośnik do komentarza

Wiec tak wymaz byl i wyszedl ok, tyle ze w uchu mialam róże zakażenie paciorkowcem przez co bralam przez 3 tyg zastrzyki domiesniowo to bylo jakieś 3 lata temu od tego czasu caly czas na migdalach robia mi sie kamienie migdalowe jednak lekarze a odwiedzilam ich wielu nie widza w tym problemu. Oni chyba myślą ze jestem hipochondrykiem . Po szczepionce doustnej problem migdalow zniknal ale w sumie patrze do lusterka i znów są przez co gardlo pobolewa.

Odnośnik do komentarza

Dzis jestem po wizycie, doktor internista- hematolog zbadala twierdzi ze nic nie czuje a jako ze pracuje na hematologii to codziennie maca wezly i ona nic nie widzi, o badaniach powiedziala ze są książkowe a wezel moze byc od depilacji lub przewiania i abym sie nie martwila. Powiedziala ze nie wymagam dalszej diagnostyki. Czuje ze wezel zmalal ale nadal jest. Czytalam ze moze Dlugo sie wchlaniac ale chyba i tak zasięg w opini onkologa. Lepiej dmuchac na zimne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...