Skocz do zawartości
Forum

Leczone zęby kanałowo a późniejsze powikłania i poważne choroby


Gość PANI OLGA

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa tygodnie temu odwiedziłam dentystkę ze swą dolną szóstką po lewej stronie. Była ona świeżo zaplombowana amalgamatem przez innego dentystę w lipcu za co zapłaciłam 150zł. Z boku podczas mycia, szczotkowania, nitkowania jedzenia bolała mnie trochę. Dentystka rozwierciła mi zęba stwierdziła że trzeba go leczyć kanałowo, zatruła go i kazała zjawić się dzisiaj, ale trucizna nie zadziałała bo ząb dalej bolał na zimne, na gorące i czasem przy nacisku. To mój pierwszy ząb do takiego leczenia. Dzisiaj zatruła mi go ponownie powiedziała że ma chyba 4 kanały, kazała przyjść za tydzień. Dziś znajoma powiedziała że lepiej go wyrwać, że takie leczenie niesie za sobą poważne choroby a nawet raka. Czytałam w artykułach w internecie i zgadza się że też tak piszą że mogą się wziąć choroby z tego. Macie zęby leczone kanałowo, co o tym myslicie?? Czy macie jakies komplikacje? Czy wypowiedza sie stomatolodzy?

Odnośnik do komentarza

a wiesz że próchnica może dorpowadzić do sepsy? nawet zgonu? lub problemów z sercem?
Wyrwanie zęba którego można uratowac też nie jest super bezpieczne, bo masz jakby nie patrzeć ranę przez którą mogą wniknąć bakterie, dojść do zakażenia, sesy czy czegokolwiek innego.
Wszystko co robimy z naszym ciałem, przyjmowanie leków, suplelentów diety, czy normlane zycie może doprowadzić do raka. Takie zycie taki klimat. Dlatego jeśli możesz go leczyć to lecz, na pewno bedzie to lepsze rozwiązanie niż wyrywanie go.

A tak na margienesie to plombowanie amalgamentem z tego co wiem po pierwsze jest bezpłatne, po drugie amalgamat zaweira rtęć więc wiesz to też jest niezdrowe.

Odnośnik do komentarza

A miałaś robione prześwietlenie przed podjęciem leczenia?
W dobie dzisiejszej medycyny jak najbardziej polecam leczenie kanałowe u dobrego endodonty. Stomatolog który nie zrobi wcześniej Rtg lecząc zęba z kilkoma kanałami jest nie do przyjęcia! A twierdzenie że "chyba cztery kanały" to naprawdę twierdzenie poniżej pasa.

Odnośnik do komentarza

dobry specjalista wcale nie musi mieć sprzętu w swoim gabinecie, bo np nie ma na niego miesjca. Tak to dość prozaiczne wytłumaczenie ale często się sprawdza. Znam co najmniej dwóch dobrych stomatologów, którzy nie mają sprzętu u siebie w gabinecie. W jednym przypadku z braku miejsca, w drugim z powodu skąpstwa szefostwa

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie dzieciaki. :)
Ma nie ma... co za różnica???
Dobry specjalista by stwierdzić ilość i jakość kanałów potrzebuje dobrego obrazu. Nie takiego na kawałku folii a na dużym monitorze. :)
Piszę po to by co po niektórzy z tego forum nie pisali postów po to by nabić sobie ilość w rubryce obok!
Dobry ceniący się endodonta z reguły taki sprzęt posiada. Ceniący nie znaczy drogi- to dla tych którzy nie rozróżniają tych kwestii.

Odnośnik do komentarza

nie bardzo rozumiem Twój wpis o nabijaniu postów bo tu akurat posty przy niezalogowanych się nie zapisują nigdzie :) co do dobrego specjalisty to czy on ma czy nie ma sprzetu przed podjęciem leczenia powinien w takim przypadku albo sam zrobić zdjęcie ( jeśli ma ten nieszczęsny sprzęt) albo dac skierowanie na jego wykonanie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.10.2014 o 16:15, Gość RzakeL napisał:

A miałaś robione prześwietlenie przed podjęciem leczenia?
W dobie dzisiejszej medycyny jak najbardziej polecam leczenie kanałowe u dobrego endodonty. http://implantytorun.pl/endodoncja-czyli-co/ Stomatolog który nie zrobi wcześniej Rtg lecząc zęba z kilkoma kanałami jest nie do przyjęcia! A twierdzenie że "chyba cztery kanały" to naprawdę twierdzenie poniżej pasa.

Dobry specjalista będzie wszystko dobrze wiedział, żadnego "chyba".

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...