Skocz do zawartości
Forum

Czy podstawowe badania neurologiczne wykryją guza?


Gość kasiaa24lata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od początku sierpnia kręci mi się w głowie (np. jak leże na łóżku to mam wrażenie że to łóżko się kołysze , albo jak na coś patrze to rzecz ta się lekko porusza ), stało się to z dnia na dzień wcześniej byłam i czułam się w 100% zdrowa . Dodam że to okropne uczucie , strasznie się tego boje , często mam wrażenie że zaraz zemdleje choć nigdy do tego nie doszło .
Nieraz przy tych dolegliwościach skacze mi ciśnienie i puls .
Dodam że jestem młoda mam 24 lata .

I to na tyle z moich objawów . nic mnie oprócz tego nie boli itd. jedynie co to szumi mi w lewym uchu .

Z badań miałam już robione :
rozszerzoną morfologie
badane elektrolity
badanie na cukrzycę
EKG SERCA
Echo serca
TCH na tarczycę
Oglądało mnie też 2 neurologów i robiło takie podstawowe badania tzn . dotykanie czubka nosa ręką , stukanie o ręce nogi młoteczkiem itd powiedzieli mi że NEUROLOGICZNIE MI NIC NIE DOLEGA . Ale ten drugi skierował mnie tomograf mózgu . i teraz moje pytanie co to znaczy że neurologicznie nic mi nie jest ? więc po co ten tomograf ? czy to możliwe że guz jest mimo tego że w podstawowym badaniu nic nie widać ?

Wasze odp są dla mnie BARDZO WAŻNE bo na tomograf na NFZ można się zapisać dopiero od stycznia a wiadomo też że badanie to nie jest obojętne dla naszego zdrowia ...
Więc jakby te zawroty naprawdę były spowodowane guzem to nie czekała bym tylko zrobiła bym sobie prywatnie ale z dr ....zdrugiej strony lekarz powiedział mi że neurologicznie ze mną wszystko ok :/ już sama nie wiem co mam robić :/

Odnośnik do komentarza

Dał Ci na tomograf,bo trzeba szukać przyczyny tego stanu rzeczy,wcale to nie świadczy,że podejrzewa guza,
może to coś z błędnikiem, do laryngologa się udaj,
jak nic nie zdiagnozuje, to ja bym tą tomografię zrobiła wcześniej,bo to badanie też potwierdza lub zaprzecza zapalenie błędnika.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-nerwowy/zapalenie-blednika-przyczyny-i-objawy-leczenie-blednika_41999.html

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Odwiedziłam już laryngologa i okulistę który badał mi dno oka wszystko ok .

Co to może być ? przy tych zawrotach czuję takie dziwne ciarki na głowie ale głowa bardzo rzadko mnie boli ... a jak już to tak normalnie .... nieraz bolą mnie kości w łydkach przed tym "atakiem" ale nie jest to jakiś intensywny ból raczej taki zwykły i za około pół godziny mija ....

Odnośnik do komentarza

a słuchajcie a jak to jest z tym tomografem ? Czy on też wykrywa guzy ? po parę osób mówiło mi o rezonansie magnetycznym ale mój neurolog powiedział że rezonans to dopiero jak coś wykryje tomograf ... i już sama nie wiem ....

Zapisałam się jeszcze do endokrynologa i ginekologa ....
może to wina hormonów ..

Odnośnik do komentarza

ktoś się pytał o traumatyczne wydarzenia 2 lata temu zmarł mi ojciec 2.5 miesiące przed tymi pierwszymi zawrotami prawie nie umarła mi mama podczas operacji potem rokowania nie były pewne cały czas mógł pęknąć krwiak będący w jej brzuchu ... Mój 18m synek w tym czasie potrzebował strasznej uwagi bo jest bardzo ruchliwym dzieckiem a do tego miałam przygotowanie czegoś bardzo ważnego na głowie ........
ale przez ten czas czułam się dobrze ... i te zawroty pojawiły się gdy już mama odzyskała siły , gdy wszystko było już ok .....

słuchajcie ale objawem nerwicy mogą być też tzw prawdziwe zawroty głowy tzn . Uczucie obracania się na przedmiotach które stoją stabilnie np na łóżku ? bo to mnie strasznie martwi ........ jeżeli takie rzeczy dzieją się z ludźmi przez nerwicę to jestem w szoku !! dzisiaj zaczęła mnie też boleć głowa :( aż mnie mdli :(

Odnośnik do komentarza

To stresu miałaś niemało,nie ma znaczenia,że te objawy były po...,
nerwica daje różne objawy,my i tak Ci nie powiemy czy to jest od nerwicy ,bo niby skąd mamy wiedzieć ,nie ma co gdybać...,

co do rezonansu, jest dokładniejszy i mniej szkodliwy,tomograf jest tańszy i bardziej dostępny,dlatego przeważnie najpierw kierują na tomograf,jak nic nie wykaże to rezonans będzie niepotrzebny.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Witam,
Podobnie mam od jakiegoś czasu, wrażenie, ze przedmioty sie bujają jak na nie patrze, straszne szumy u uszach do tęgo normalne zawroty i zasłabniecia. Dodatkowo mam uczecie słabości i wrażenie jakbym oglądała wszystko z boku taki brak sił jakbym miała zemdleć.

Byłam u neurologa i stwierdził po podstawowym badaniu, ze nic mi nie jest, zrobił EEG, które jest w porządku, zero innych badan, leki na dotlenienie mózgu i twierdzi ze to chwilowe niedokrwienia mózgu ale bez żadnych badań gdzie EEG tego nie pokazuje.

Teraz mam się zgłosić ponownie na kontrole i mam nadzieje, że wyśle na jakieś inne dodatkowe badania.

Morfologia i dno oka w porządku.

Mam zaburzenia rytmu srca, które podobno nie kwalifikują sie jeszcze do leczenia, chce sie wybrać do kardiologa, ponieważ mogło sie to zmienić.

Jak tak Twoja sytuacja aktualnie?

Odnośnik do komentarza

Taka bezradność jest straszna, dzisiaj też mam gorszy dzień od rana czuję to kołysanie się obrazu a na dodatek w środku jakbym się trzęsła i straszny szum z tylu głowy?
Do tego drętwieje mi kark i brak lewy. I czuję się taka słaba i śpiąca chociaż wyspaliśmy się i nie mam czym się męczyć.
Czy jest tu ktoś kto miał podobnie do nas?

Odnośnik do komentarza

zawroty głowy, uczucie "mrowienia" i jakby pieczenie, trudno to opisać. Ogólnie uczucie chronicznego zmęczenia, przytłumienia tak jakbym odpływała, trudności z koncentracją. Neurolog nic nic nie stwierdził, natomiast zasugerował nerwicę, którą zresztą mam, a po obejrzeniu rtg mojego pokrzywionego :) kręgosłupa, że mogą występować jakieś uciski na nerwy i stąd takie objawy. Też drętwieje mi lewy bark i szyja. Może coś uciska w kręgach stąd zawroty i bóle to wszystko jest ściśle powiązane

Odnośnik do komentarza

Xibalba - widzę że mamy bardzo podobne objawy ...też czujesz takie dziwne mrowienie w głowie ? podczas tego "ataku" i takie jakby pulsowanie, rozpieranie z tyłu głowy ? a odczuwasz ból głowy ? bo ja bardzo rzadko .... i jak u ciebie z zasypianiem i ogólnie ze snem ? u mnie normalnie ... bo ponoć jak nie można zasnąć to objaw nerwicy ...

sylmia ,Xibalba
jakie badania już robiłyście na te dolegliwości ? czy nasilają się u was podczas ruchu bo u mnie tak ....

ja jeszcze zamierzam zrobić endokrynologa i tak się zastanawiam nad tym aby zrobić sobie badanie nadnerczy bo słyszałam że może się zrobić tam guz i często w tedy skacze ciśnienie bez przyczyny .... ale to się robi usg ? jak to się diagnozuje ? czy lekarz rodzinny może mi wystawić skierowanie na badanie nadnerczy ? wiecie coś o tym ?

dzisiaj byłam U ginekologa i ponoć mam dużą nadżerkę do usunięcia i czekam na wyniki cytologi ostatnio robiłam sobie 2 lata temu wyszła 2 grupa ... hmm ciekawe jak tym razem .......

Odnośnik do komentarza

Sha Sha- chyba ci się tematy pomyliły nie wymiotuje tym bardziej krwią , nie przyjmuje również żadnych leków....

kurcze znowu mi się w tej głowie kręci , czuje takie dziwne ciarki z tyłu głowy tak jakby coś do tej głowy szło :/ do tego to uczucie słabości :(

Odnośnik do komentarza

na tomograf mogę się zapisać dopiero od stycznia .... bo już nie ma zapisów ... więc w między czasie chcę sobie porobić inne badania

a takie napadowe najczęściej w godzinach nocnych mrowienie , rozpieranie w głowie + wydaje mi się że podczas tych ataków zaczyna mi się robić jakoś tak jaśniej przed oczami potem następuje najczęściej skok ciśnienia ostatnio tego dolnego i puslu są objawem jakiś guzów ?

Odnośnik do komentarza

kasiaa24lata
Nadnercza można zbadać przez USG odrazy nerki i całą jamę brzuszną przy okazji można zrobić, wiem bo robiłam rok temu, niestety muszę wykonywać kontrolne badania na nerki.

A co do badań, które robiłam w kierunku tych zawrotów i zasłabnięć to neroloh skierował mnie jedynie na EEG, które jest niby w porządku ale wyniku nie dostałam do ręki i sstertę leków na niedokrwienie mózgu. Oczywiście diagnoza taka postawiona bez żadnych innych badań, na kontrolę za tydzień udaję się do neurologa, zobaczymy co bedzie , będę męczyć o tomograf.

Do tego badania z krwi, wszystko wporządku. I za tydzień również udaję się do laryngologa.
W planach mam zamiar umówić sie do kardiologia, ponieważ miałam robione holtera i wyszły mi jakieś zaburzenia serca. Do tego chcę udać się do ortopedy.
Na końcu jak mnie nikt nie skieruje zrobię sobie prywatnie rezonans dla swojego spokoju :)

Apropo objawów mam dokładnie tak samo jak wy na codzień dodatkowo mam takie napadowe kilka razy w miesiącu, ze jak pijana nie mogę sie ruszyć chodzić wstawać bo rzuca mną jak pijana osobą, poztym na codzień mam straszne szumyw uszach i tak jakby mi wszystko drgało w ciele, jakby mięśnie mi się trzesły, a resztę to znacie z własnego doświadczenia uczucie słabości, jakbyn miała pustkę z tyłu głowy, ogólnie takie dziwne uczucie z tyłu głowy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...