Skocz do zawartości
Forum

Ból zęba w 36 tyg ciąży


lelka1708

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ponieważ boli mnie ząb martwy pod koronką (jedynka gorna) a zaczęło się tak ,że córcia przypadkiem kopnęła mnie w buzie i na następny dzien ząb tak zaczął boleć ,że nie moę wytrzymać, spię po 2 ,3 godz dziennie...paracetamol oczywiscie nie pomaga.Byłam u stomatologa ale ze względu na ciąże zdjęcie nie wchodzi w grę, jest podejrzenie pekniecie ale bez zdjecia wyrwac zeba który może nie jest pekniety to ryzyko no i przede wszystkim dlatego ze to jedynka z przodu:( Proszę poradzccie co moge zrobic aby na ten ostatni miesiac ciazy mi przeszlo????jakis silniejszy przeciwbolowy, antybiotyk??sama nie wiem

Odnośnik do komentarza

dokładnie silny ból jest niewskazany w ciąży. Moim zdaniem powinnaś isć ponownie do stomatologa i poprosić żeby coś zrobił. Nie możesz mieć prześwietlenia, choć to sama koncówka ciąży więc nic aż takiego nie powinno się stać, do tego można Cię ubrać w taki fartuszek który ograniczy promieniowanie ( o tym mozna pogadać z ginekologiem czy np radiologiem). Możesz też poprosić o zastrzyk ze środka znieczulającego ale to tylko doraźne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.10.2014 o 12:03, Gość Kokardka87 napisał:

dokładnie silny ból jest niewskazany w ciąży. Moim zdaniem powinnaś isć ponownie do stomatologa i poprosić żeby coś zrobił. Nie możesz mieć prześwietlenia, choć to sama koncówka ciąży więc nic aż takiego nie powinno się stać, do tego można Cię ubrać w taki fartuszek który ograniczy promieniowanie ( o tym mozna pogadać z ginekologiem czy np radiologiem). Możesz też poprosić o zastrzyk ze środka znieczulającego ale to tylko doraźne rozwiązanie. http://implantytorun.pl/co-robic-by-wzmocnic-szkliwo-wedlug-zalecen-dentysty/

Też o tym słyszałam. Nie powinno być problemu!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...