Skocz do zawartości
Forum

Lekarstwo w zębie


Gość cytrus92

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj okolo poludnia dentystka wsadzila mi lekarstwo do zeba , poszlam spac , wstalam po 19 i dopiero wypilam herbate i zjadlam jogurta.Delikatnie umylam zeby wczoraj wieczorem, dzisiaj rano i po poludniu i zaraz tez chce isc umyc. dzisiaj pilam ze 3 herbaty (gorace ,uwielbiam takie) i mam wrażenie jakby cos mi sie pokruszylo, ale w lustrze wszystko wyglada ok- nic nie jest naruszone. Ciagle czuje "smak" lekarstwa.
Przed chwila lekko podwazylam paznokciem to lekarstwo i mam wrazenie że prawie by wypadlo , najgorzej bedzie w nocy . Wizyte mam za 2 miesiace dopiero.
Jestem przewrazliwiona?

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

jeśli to był tlenek cynku ( takie białe) to może siedzieć, w zębie nawet do pół roku. On mineralizuje i utwardza zęba. Daje sie go jak jest głęboka próchnica i grozi kanałowe. niezaleznie czy idziesz na nfz czy prywatnie to jego się wsadza do zęba na co namniej miesiąc

Odnośnik do komentarza

Jak prywatnie to fleczer powinien być mocny i nie tak ,żebyś mogła podważyć i czuć lekarstwo w ustach,obserwuj jak wyleci to
idź do poprawki.
Ja już cuda wianki miałam z zębami ,ale na tak długo to nigdy nie miałam żadnego lekarstwa,
a i tak na logikę jak przez dwa tygodnie,niechby miesiąc ,lekarstwo nie zrobi swego ,to i przez następne miesiące ,wcale,

chyba ,że chodzi o to, o czym pisze Orzech laskowy,tylko jak jest głęboka próchnica,to mineralizacja je chyba nie cofnie,nie wiem,

chociaż jak ten ząb jest wrażliwy na ciepło -zimno ,to za ciekawie się nie zapowiada.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

no właśnie to tak nie działa. Tlenek cynku pomału działa im dłużej siedzi tym lepiej reminalizuje zęba, to nie działa tak że wsadzisz i od razu działa. Tlenek może siedzieć w zębie do 6 miesięcy jeśli jest bardzo głęboka próchnica. Proces remineralizacji idzie wolno dlatego musi siedzieć tak długo. To nie jest tak że jak nie podziała po miesiący to po następnych dwóch również. On działa stopniowo, pomału.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...