Skocz do zawartości
Forum

Bóle i zawroty głowy, zaburzenia widzenia i wymioty a guz mózgu


Gość tomek18

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj około 4 nad ranem chciałem iść do toalety, ale na poczatku nie mogłem zwlec z łóżka: miałem okropny ból głowy,do tego zawroty i uczucie ciężkiej głowy. W koncu wstałem, ale w zasadzie szedłem na czworakach, bo nie moglem zlapac równowagi. Dosłownie.
Nie miałem zrobionej ani tk ani MRI głowy, tylko podstawy jak wlasnie mocz, cukier, cisnienie
Ale chyba czeka mnie wizyta, i to pilna, u neurologa

Odnośnik do komentarza

Nie,nie. To trwa około 1,5 miesiąca, ale szybko postepuje. Te objawy są bardzo silne i uciazliwe, uniemożliwiaja normalne funkcjonowanie
Dzisiaj po raz pierwszy miałem aż tak silny atak, że nie wiedziałem, co sie dzieje
Jak głowa boli, to jestem bardzo agresywny. Coraz czesciej wymiotuje, kreci mi sie w glowie, przed oczami mam blyski i plamy przed oczami.
Najpier myslalem, ze to wynik stresu, ale to cos okropnego, co sie dzieje

Odnośnik do komentarza

Około 1,5 miesiaca temu obudziłem sie z silnym bólem głowy w okolicy potylicy, potem za kilkanascie minut zwymiotowałem. I od tego czasu mam tak codziennie. Zaczelo sie nagle, zadnej innej choroby nie mam. Agresja pojawila sie z czasem, nie panuje wtedy nad soba, potrafie wtedy kogos uderzyc, popchnac, coś zniszczyc. Do tego te dziwne mroczki przed oczami. A dzisiaj najsilniejszy atak.
Dlatego boje sie, ze to cos gorszego, tym bardziej ze w rodzinie byly nowotwory
I jutro od razu zapisuje sie na prywatna wizyte do neurologa

Odnośnik do komentarza

Te błyski w oku sugerowałyby jaskrę,nikt w rodzinie nie miał jaskry?
Tak czy tak koniecznie wybierz się do lekarza,bo my tu możemy tylko gdybać...,dziwię ,że zaraz tego nie zrobiłeś ,tylko czekasz tak długo,
skoro się boisz się to tym bardziej trzeba było iść zaraz do lekarza, każda choroba wcześniej zdiagnozowana,to lepiej.

"2. Objawy jaskry zamkniętego kąta

Jaskra otwartego kąta dotyczy oczu anatomicznie predysponowanych, tzn. oczu z wąskim kątem przesączania, który w różnych sytuacjach może ulec względnemu lub całkowitemu zamknięciu. Przy zamknięciu kąta dochodzi do zablokowania drogi odpływu i gwałtownego wzrostu ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Objawy kliniczne takiego stanu mogą być wyrażone w postaci:

silnegobólu oka i głowy okolicy czołowo-skroniowej często z towarzyszącymi nudnościami i wymiotami,
nagłego spadku ostrości wzroku i zamglenia obrazu.

Często taki ostry stan (ostry atak jaskry) jest pierwszym objawem jaskry zamkniętego kąta."

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...