Skocz do zawartości
Forum

Niska temperatura i uczucie ciepła


Gość metxp

Rekomendowane odpowiedzi

Często osoby,które mają niską temperature ciała podkreślają, że dokucza im także uczucie zimna. U mojej osoby dzieje się zupełnie inaczej.
Od bardzo długiego czasu moja temperatura ciała waha się do góra 35,6 stopni, czasem pokaże 36 stopni.
Dziś termometr pokazał temperature 35,1. Dokucza mi uczucie ciepła, ciepłe poty, szybko się poce, nietoleracja na ciepło.
Czy niska temperatura ciała może świadczyć o wolniejszym metabolizmie? Lecz Ja nie mam tendencji do tycia.
Jestem osobą nerwową, szybko się denerwuje, nie jestem powolniejsza wręcz pobudzona często nadmiernie.

Odnośnik do komentarza

Miałam robione chyba trzykrotnie badanie na tarczycę, dokładnie TSH3 ULTRA, i wyniki wyszły w porządku. Mierzyłam temperaturę termometrem elektronicznym, ALE poprzednio rtęciowym, gdzie odkąd sięgam swoją pamięcią mam od dłuższego czasu niską temperaturę ciała.
Np. kiedy innym jest zimno, to mi jest gorąco, źle znoszę upały, podczas wysiłku, odczuwam jak robi mi się gorąco i zaczynam się pocić, i to uczucie gorąca się utrzymuje, ale nie odczuwam braku energii, wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Gość margolcia_63

Z jakiegoś powodu nie można wkleić linku.
Tu są wymienione możliwe powody obniżenia temperatury:

cukrzyca
niewydolność wątroby
niewydolność nerek
nadużywanie alkoholu lub narkotyków
działania uboczne niektórych leków
posocznica lub uogólnione zakażenie
niedoczynność tarczycy
choroba Addisona (niedoczynność nadnerczy)
niedoczynność przysadki (dysfunkcja podwzgórza)
udar mózgu

Odnośnik do komentarza

Jakiś czas temu szukałem termometru dla dziecka i znajoma mi poleciła zestaw BabyTemp, a więc praktyczny bezdotykowy termometr i do tego kompres żelowy mini i teraz z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że to była rzeczywiście świetna opcja. Kompres fajnie się sprawdza, termometr też działa bez zarzutu. A cenowo bardzo przystępnie.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie jak zerkniecie za termometrami to raczej uważam, że trzeba unikać tych różnych sprzętów z marketów bo nie wiadomo jak to wyjdzie. Lepiej coś od Geratherm jak nonContact kupić czy od Sanity, bo to takie marki, które dbają o jakość sprzętu i rzeczywiście medyczne sprzęty mają różne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...