Skocz do zawartości
Forum

Powiększone węzły chłonne i ból szyi


Przemek24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 1,5 roku zmagam się z wielkim problemem. Wszystko zaczęło się kiedy zachorowałem (do tego czasu dużo ćwiczyłem na siłowni, podciągałem się na drążku). Zauważyłem lekkie zniekształcenie po prawej stronie szyi gdzie mnie zaczęło uwierać, jakby jakieś ciągnięcie i tak aż do dziś co jest bardzo męczące. Robiłem już wiele różnych badań. USG szyi miałem z 5 razy robione w różnych oddziałach i dwa razy mówiono że węzły są okej, a gdzie indziej że mam powiększone w pakietach albo bez pakietów.

Ostatni wynik badań (6.08.2014): Obustronnie w okolicach podżuchwowych węzły chłonne wyglądające na odczynowe (podobnie jak w poprzednim badaniu). Po stronie prawej 31x10mm, po stronie lewej 27x10. Poza tym wzdłuż MOS podłużne i wrzecionowate węzły chłonne do 16mm. Podejrzanych węzłów chłonnych na szyi w badaniu nie widać.

Rok temu miałem robioną też biopsje cienkoigłową, wyniki badania: Komórki szeregu limfatycznego częściowo podsuszone. Elementy morfotyczne krwi.

Od razu po tym badaniu pojechałem do innego miasta zrobić prywatnie szczegółowe badania krwi. Wyniki na załączonych zdjęciach.

W międzyczasie wyrwałem też dwa zęby dolne po prawej stronie (zepsuta 6 i wyrastająca krzywo 8). Bez skutku.

W sumie na inne badania mnie nie skierowywano poza USG i tą biopsją.

Bardzo często też czuje się osłabiony, jakbym miał słabe krążenie. Nieraz też mi coś pulsuje w ciele, czy to w ręce, w nodze czy właśnie w szyi. Ciągle mam też problemy z gardłem, migdałki są zaczerwienione. W tym roku miałem już 2 poważne infekcje gdzie mocno się powiększyły aż ciężko było oddychać. Chciałem skierowanie na rezonans magnetyczny na tą szyje ale mi odmówiono stwierdzając że nie ma takiej potrzeby. Miałem robione jeszcze m.in ECHO serca ale wyniki w porządku. Dodam że jestem alergikiem, jestem w trakcie robienia testów.

Nie wiem gdzie mam jeszcze szukać pomocy. Proszę o jakieś podpowiedzi albo poradę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam. Miałam powiększone , bolesne węzły chłonne. Lekarz zlecił podstawowe badania krwi i okazało się że mam bardzo podwyższony cholesterol. Dostałam Tulip do tego dieta i cholesterol sie unormował a węzły chłonne przestały boleć. Latem tego roku znowu zaczęły mnie boleć i co się okazało ? znowu cholesterol 320 i znowu powrót do tulipu i diety.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam, dzięki za wpisy. W poniedziałek mam prywatną wizytę u laryngologa który pracuje też w szpitalu. Mam nadzieje że mi pomoże, wyśle chociaż na jakieś dobre badania bo ile można chodzić na USG ... nie wiem co jest przyczyną rwania na tej szyi, czy to mięśnie, tętnice, węzły czy jeszcze coś innego. Gdybym sobie coś pozrywał na siłowni to raczej ból by był cały czas, a poza tym po 1,5 roku w końcu by minął.

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie, byłem u tego laryngologa ale totalnie olał sprawę. Śmieszni są ci pseudo lekarze. Jak bez żadnego badania można stwierdzić że wszystko jest okej? Chyba prywatnie pójdę zrobić rezonans magnetyczny szyi ale kosztuje to aż 650zł. Nie wiem czy to tętnice czy co. Mam dość często nadciśnienie i słabe krążenie. Jak wezmę głowę schyle w dół to zaraz mam takie dziwne uczucie na szyi i głowę całą czerwoną. Dopóki nie pojawił się problem z ta szyją to wszystko było okej, byłem okazem zdrowia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...