Skocz do zawartości
Forum

Duszności przy skokach d-dimerów


Olcia95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 19 lat (K). W lipcu tego roku, w nocy zaczęłam się dusić tak mocno, że praktycznie nie oddychała. Narzeczony wezwał karetkę i ratownicy stwierdzili rzężenia na prawym płucu i z podejrzeniem rozedmy zabrali mnie do szpital. W szpitalu wykluczyli rozedmę i zaczęli robić badania. Rtg - płuca czyste. Wszystkie inne ok, poza jednym. D-dimery przy normie 500 ja miałam 15 tysięcy. Więc od razu podejrzenie zatoru płucnego. Jednakże na TK z kontrastem nic nie wyszło. Zostałam przeniesiona na kardiologie, tam dalej mnie konsultowali, robili wyniki... w końcu d-dimery spadły i po 3 dniach wypuścili mnie do domu. Jednakże tydzień temu sytuacja się powtórzyła (tylko trochę słabiej). Zaczęłam się dusić, kaszel, katar, ból w klatce piersiowej - tak samo jak w lipcu. Pojechałam do szpitala na pogotowie. Dostałam zastrzyk rozkurczowy i przeciwalergiczny (bo lekarka myślała że może alergia, bo katar był) i pobrali mi krew na wyniki. Alergia została wykluczona, lecz d-dimery znowu skoczyły (1511). Wysłali mnie na SOR podali dwie kroplówki i wypuścili do domu.
Astma, alergia, zakrzepica/zatorowość - teoretycznie wykluczone.
Lekarze nie wiedzą co mi jest. Może Wy mi pomożecie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...