Skocz do zawartości
Forum

Przewlekła biegunka i bóle brzucha


problemlos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosze mi pomuc co robic bo juz warijuje dwa lata temu wracajac z imprezy poczulem ze musze nagle pojsc do toalety byla to biegunka pomyslalem pewnie zatrules sie alkocholem ale biegunka nie przechodzila chodzilrm do toalety do 20razy dziennie wygladalo to tak ze do toalety musialem chodzic odrazu bez trzymania tego nie bylo wytrzymac po dwoch miesiacach pojawil sie bol brzucha oczywiscie biegunki byly dalej strasznie mnie bolalo na dole brzucha i tak przez caly czas w miedzy czasie konsultacja u gastrologa morfologia badanie przeciw pasozyta usg raz mialem taki atak bolu ze bylem w szpitalu mysleli ze to wyrostek ale nie to dali kroplowke i wypis do domu udalo mi sie wyjechac za granice i tu mialem kolonoskopie wszystko wporzadku gastroskopie dwa razy wporzadku tez wykryto tylko helico bacter lecze sie na to ponoc po 2gastroskopi lekarz powiedzial ze jest mniej bakteri ale bole byly znowu i luzne stolce pojawily sie tez leki po wyjsciu z domu czuje parcie na mocz i stolec czy to jade tranwajem czy jak ktos jest w domu w ubikacjii i czasami wiem ze wywoluje stolec nie raz wybiegam z tranwaju czasami mam takie parcie ze nie daje rady pozniej mialem robione rezonans magnetyczny pod katem crohna i wszystko ok zadnych zmian patologicznych ale dalej chodze do toalety mniej razy niz wczesniej ale mam straszne leki ogolem jestem nerwowy od dziecka wykryto u mnie adhs jest to co innego troche niz adhd ale podobne trzesie mie w srodku o byle co sie denerwuje leki na te adhs mi nie pomagaly mialem zbyt durze cisnienie i bylem tak aktywny jakbym bral apfetamine poce sie czasami w nocy i mam napady goraca robilem wszystkie badania jakie to mozliwr tarczyca morfolofia na jakies inne zapalenia mialem tyljo podwyzszone kalprotektyny ale dlatego tez mialem ten rezonans po ktorym lekarz powiedzial ze jest w porzadku strasznie swedzi mnie odbyt mialem tez rektoskopie zadnych hemoroidow nie bylo tylko zaczerwieniony odbyt dostalem mascie jakies co robic nie potrafie funkcjonowac boje sie chce normalnie zyc a jestem hym bylem strasznie aktywna osoba spolecznie

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz ostatnie badania morfologii i jakiekolwiek inne to proszę wpisz tu poniżej. Wprowadź dietę. Wyklucz mleko i jego pochodne,tłuszcz,ostre i pikantne potrawy,gazowane,przetworzone nie przez Ciebie pokarmy,gazowane,energetyki,gluten,cukier. Generalnie wszystko co może drażnić śluzówkę przewodu pokarmowego. Dietę zachowaj przez co najmniej miesiąc. Wprowadź melisę,kozłek lekarski a po tygodniu diety magnez w najwyższej dawce dobowej(magnez chelatowany).
Jeśli miałeś kolonoskopię to w raz z nią powinny być pobrane wycinki do badania histopatologicznego. Wklej je również.

Odnośnik do komentarza

Nie moge znalezc wynikow z kolonoskopi wiem ze bylo eszystko wporzadku ale pojde w tym tygodniu po kopie chce rowniez zrobic jeszcze raz badanie krwi w ostatniej mialrem bardzo malo zelaza. Man tez inny problem pulsuje mi i jakby skacze prawe oko i zaczynaja mi intensywnie wlosy wypadac czuje sie strasznie zmeczony chce mi sie ciagle spac ostatnio bralem zelazo w tabletkach ale mialem wieksze rozwolnienie i czarny czasami stolec dalej widze w stolcu jakby. Kawalki nie strawionego czegos czasami jakby kawalek miesa malutki czerwony czasami czarne male kulki i moj stolec smierdzi tak jakby slodko

Odnośnik do komentarza

Zrób morfologię,CRP,mocz z posiewem,alergię pokarmową z krwi,wymaz bakteriologiczny z migdałków.
Jeśli chodzi o żelazo to możesz kupić w aptece test na krew utajoną w kale koszt to około 30 zł.Jeśli występuje mikro krwawienie w przewodzie pokarmowym to mamy stały znaczny niedobór żelaza. Zrób go koniecznie. Warto by było również sprawdzić się pod kątem alergii na gluten(biegunki i brak wchłaniania witamin i pierwiastków). Te badania jednak są droższe:
Całkowite IgA,
przeciwko transglutaminazie tkankowej (tTG)
przeciwko deamidowanej gliadynie
w obu klasach IgA i IgG.
Objawy pulsowania powiek są oznaką niedoboru magnezu. Wypadanie włosów to niedobór witamin i minerałów.
Świąd odbytu przy tej ilości oddawanych stolców może występować.Kup probiotyki np. Dicoflor60.
Uważam że pierwsze co powinieneś zrobić to wyżej wymienione badania. Wszystkie. Potem wprowadzić dietę. Bez glutenu,cukru,mleka i jego pochodnych i jak wyżej pisałam.Podstawą powinien być błonnik ale unikaj zbożowego. Nie stresuj się,spróbuj opanować lęk jest to możliwe i bez leków.Bądź sobie terapeutą.Dobrze robi w trakcie jazdy miejskiej słuchanie muzyki uspakajającej,radia,książki przez słuchawki. Coś co zajmuje ci umysł a nie koncentracja nad tym gdzie toalety. To wzmaga lęk,przyspiesza perystaltykę.Praca nad nerwicą i lękami wymaga podjęcia pewnych kroków.

Odnośnik do komentarza

Wlasnie ten rezonans mialem wykonywany by sprawdzic czy jest crohn i wszystko bylo dobrze nie ma go zadnych zmian patologicznych a kolonoskopia byla by sprawdzic tez polipy i bylo czysto nie wiem bede meczyc lekarza dalej poprostu z rana mam tak nie zawsze ze musze zaraz leciec do toalety oddac stolca bo mam jakby takie cisnienie ze musze isc zaraz bo nie przetrzymam ale czy nerwica moze objawiac sie az w taki sposob a przypomnialem sobie ze jak lekarz robil jakas gastroskopie bo mialem dwie to pobieral material do badania i na gluten nie jestem uczulony

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jakie juz badania robic bo mialem wszystko prawie co mozliwe 2gastroskopie kolonoskopie rektoskopie. Rezonans magnetyczny nie wiem lekarz powiedzial ze ewentualnie moze mi dac skierowanie do proktologa ale to dopoero jak wykkluczy alergie na laktoze a to potrwa tez ale biore na probe leki ktore pomagaja strawiac laktoze czy jakos tak ale mimo tego jest dalej jak bylo

Odnośnik do komentarza

ona20 biegunka nie powstaje w odbycie :) Prześledź proces trawienia.
problemlos przeciwciała przeciwjądrowe badamy w kierunku autoagresji i nie tylko,nie wydaje mi się by żołądek był winowajcą biegunek.Z histopatologi żołądka przeczytamy wiele,również jelita grubego. Z reguły nie wiemy za wiele co dzieje się w jelicie cienkim.W takich wypadkach podaje się antybiotyk działający tylko w świetle jelita cienkiego o nazwie Rifaksymina z grupy ryfamicyn. Zasugeruj lekarzowi tą możliwość. To o ten przyrost mi chodzi.Jakiekolwiek badania robisz proś zawsze o kopię. I zachowuj dokumentację.
Może być na tle nerwicowym IBS ale by to potwierdzić trzeba inne choroby wykluczyć.
Morfologii też nie masz? CRP jakie było?
Wątroba,trzustka też sprawdzona?
Zbierz wyniki i przedstaw tutaj.
Przede wszystkim relaksuj się i utrzymuj dietę. W jakichkolwiek problemach z przewodem pokarmowym odstawiamy mleko i jego pochodne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...