Skocz do zawartości
Forum

Czy podwyższone OB i CRP świadczy o nowotworze?


Gość antek19

Rekomendowane odpowiedzi

Czy takie wyniki mogą świadczyć o nowotworze?
Mężczyzna, 19 lat (nie będę pisał wszystkich wyników, podam tyko dwie wartości, które są najistotniejsze):
OB - 165 (min:2, max:15)
CRP - 370 (min:0,00, max:6,00)
Od jakiegoś czasu ciągle jestem zmęczony, jest mi zimno nawet w ogólnie upalne dni, nie mam prawie w ogóle ochoty na jedzenie. Mam trochę powiększony węzeł chłonny szyi
Nie piję alkoholu, nie palę papierosów. Z mocniejszych używek zdarzała się amfetamina, ale nie jest to nałogowe branie.
Wcześniej nie czułem się źle, nie miałem żadnych dolegliwości. Nie biorę żadnych leków, raczej od dziecka mało chorowałem.
Teraz jak zobaczyłem te wyniki,to zacząłem panikować. Czy to świadczy o raku? Jakie jeszcze badania wykonać?
Jest szansa na to, że tak wysokie wynik OB i CRP mimo wszystko nie świadczą o najgorszym? Wyniki odebrałem dopiero dzisiaj, i szczerze jestem przerażony.

Odnośnik do komentarza

Mam jeszcze podwyższone leukocyty i limfocyty. Reszta raczej w normie, bez odchyleń.
W rodzinie nie było nowotworów.
Pomyślałem o nowotworze, bo wiadomo, że jak jest wysokie OB i CRP - to już jest coś nie tak. A jednak ja mam te wyniki bardzo wysokie, dużo powyżej normy. No i to ogólne moje samopoczucie mnie niepokoi. Dziwnie się czuję, a nie było tak wcześniej. I jeszcze powiększony węzeł chłonny - też mnie to zaniepokoiło.

Odnośnik do komentarza

Leukocyty - 18,0 (min:3,8, max:10,o) - w tysiącach
Erytrocyty - 5,6 (min:4,5, max:6,5)
Hemoglobina - 15,0 (min:13,5, max:17,5)
Hematokryt - 41 (min:40, max:51)
MCV - 91 (min: 80, max:99)
MCH - 30 (min:27, max:35)
MCHC 32,7 (MIN:32, 0, max: 37,0)
Płytki krwi - 389 (min:140, max:440)
Limfocyty % - 59 (min:20, max:45)
Inne (Eo, Bazo,Mono) % - 10 (min:0, max:24)
Neutrofile % - 57 (min:40, max:70)
Limfocyty # - 9,8 (min:0,6, max:4,1)
RDW-CV - 14 (min:12, max:15)
PDW - 12 (MIN:9, MAX:17)
mpv - 12,70 (min: 9,00, max:13,00)
P-LCR - 37 (min:13, max:43)

Ogólnie nie mam dużych odchyleń, prawie wszystko w normie. Ale leukocyty wysokie (to tez zły znak), limfocyty - podwyższone - ale nie aż tak bardzo

Odnośnik do komentarza
Gość Jolaaaaaaa

Mam 19 lat i rok temu miałam powyższone CR do ok. 30 i OB do ok. 60. Diagnoza to Chłoniak Hodgkina. Poczytaj o tym. W mojej rodzinie nikt nie chorował.... oprócz mnie...
KONIECZNIE DALSZA DIAGNOSTYKA! POBRANIE WEZLA DO BADAN HISTO. I RTG KLATKI! Na rtg wszystko nie musi wyjść... ale jest duża szansa! Skierowanie na rtg dostaniesz od lekarza rodzinnego. Nie zostawiaj tego tak!
Jak coś to pisz

Odnośnik do komentarza

Lekarka też sie przeraziła moimi wynikami. Od razu w gabinecie zrobiła mi EKG, zmierzyła ciśnienie i poziom glukozy
Dostałem skierowanie na RTG płuc i USG jamy brzusznej. Mam raz jeszcze zrobić morfo, ob, crp i rozmaz ręczny. Z racji powiekszonego węzła muszę iść na wizyje do laryngologa i stomatologa. I to wszystko jak najszybciej - jak lekarka powiedziała
Nie jestem spokojniejszy ani trochę :/

Odnośnik do komentarza

~antek19
Lekarka też sie przeraziła moimi wynikami. Od razu w gabinecie zrobiła mi EKG, zmierzyła ciśnienie i poziom glukozy
Dostałem skierowanie na RTG płuc i USG jamy brzusznej. Mam raz jeszcze zrobić morfo, ob, crp i rozmaz ręczny. Z racji powiekszonego węzła muszę iść na wizyje do laryngologa i stomatologa. I to wszystko jak najszybciej - jak lekarka powiedziała
Nie jestem spokojniejszy ani trochę :/

Uspokój się i przestań panikować. Żyjemy w czasach, kiedy każdy boi się raka. W związku ze złymi wynikami Tobie też od razu przyszła do głowy ta choroba. SPOKO ! Lekarze muszą Cię zdiagnozować i ustalić przyczynę. Na szczęście często jest banalna. Kilka lat temu miałem podobne wyniki do Twoich i w dodatku co kilka dni bardzo gorączkowałem . Dopiero po kilku miesiącach okazało się, że przyczyna tkwi w moich migdałkach, gdzie zagnieździły się bakterie i dawały popalić. Zanim wpadł na to laryngolog, to byłem leczony na reumatyzm, malarię i kilka innych chorób i byłem absolutnie przekonany, że długo już nie pociągnę.
Podsumowanie : Bądź dobrej myśli - pewnie się okaże, że to od zęba. Tym niemniej trzeba to ustalić i w związku z tym zrób wszystkie zlecone badania i odwiedź specjalistów, do których masz skierowania.
Uwaga !
Teraz wszyscy narzekają na wielomiesięczne kolejki do lekarzy specjalistów. Idziesz do jakiejś przychodni i mówią Ci, że termin za pół roku. Ja siadam przy kompie ( aby wyszukać adresy przychodni specjalistycznych i telefony), telefon w dłoń i szukam. W tym miesiącu sam potrzebowałem skorzystać z pomocy laryngologa. W jednym miejscu mi powiedzieli, że termin w maju przyszłego roku, w innym, że w listopadzie a w końcu znalazłem laryngologa ( i co najzabawniejsze koło domu ), gdzie wizytę wyznaczono mi za 10 dni :) !

Odnośnik do komentarza

O zęby dbam, wszystkie mam wyleczone, ale lekarka powiedziała, że czasem może być niewielki ubytek, i to może być przyczyną powiększenia węzła, wysokiego poziomu OB i CRP.
Jak mi sprawdzała gardło, to jeden migdał miałem mocno powiększony, więc stąd skierowanie do laryngologa.
Ale zaznaczyła, żebym jak najszybciej zrobił RTG płuc i usg j, brzusznej - bo - jak mi powiedziała - jak jest nowotwór, to bardzo często zaatakowane zostają płuca, i takie narządy jak wątroba, śledziona czy trzustka.
Boję się, ale mam cichą nadzieję, że to może laryngologiczny problem

Odnośnik do komentarza

Lekarce nie spodobało się to, że mocno schudłem. Bo prawdą jest, że mało jem, prawie w ogóle, i faktycznie waga leci w dół. Nie mam ochoty na jedzenie (w ostatnim czasie ograniczyłem amfetaminę, ale i tak nic się nie zmieniło)
Dzięki, może będzie dobrze

Odnośnik do komentarza

Rtg pluc zrobiono mi od reki... na nfz oczywiscie. Nie jest potrzebne zadne przygotowanie. Wchodzisz, pstryk i wychodzisz, a opis na drugi dzien.
Od zeba to, to na pewno nie jest! Chory i bolacy zab nie daje az takich wynikow.
zrob te badania i odezwij sie!

Odnośnik do komentarza

Masz rację, tamopl . W przychodni Unii Brackiej zrobili od razu, i nie trzeba było płacić. Wynik jutro.
Natomiast przyczyną moich problemów na pewno nie są zęby, dziąsła i inne stomatologiczne schorzenia - zęby wszystkie wyleczone, z dziąsłami wszystko ok. Więc to odpada
Ona20 - nie przesadzaj, nie umrę od tego, to nie hera.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...