Skocz do zawartości
Forum

Jak zapobiegać wzdęciom?


Gość sharp

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie jakies sposoby jak sobie radzic ze wzdeciami, a wlasciwie z gazami? Strasznie jest to ciazliwe w towarzystwie. Wostatnim czasie czesto mi sie to zdarza i wtedy jestem cala zestresowana zeby sie nie wymskło. Zaczelam pic rumianek, poniewaz podobno dobry jest on na trawienie i czesto tez biore espumisan, ale ilez mozna sie faszerowac tabletkami? Znacie jakies jeszcze moze inne sposoby na to aby te okrutne gazy nie pojawialy sie? Kiedys nie mialam jakos z tym problemu...

Odnośnik do komentarza

Kefir jest naturalnym probiotykiem,reguluje florę bakteryjną w jelitach,tym samym hamuje rozwój bakterii gnilnych wytwarzających gazy ,przez co likwiduje też wzdęcia.

Zobacz czy Ci pomoże ,ale też unikaj potraw wzdymających i się niczym generalnie nie objadaj...,

tak profilaktycznie weź kilka dni po 4 tabl.węgla leczniczego,on absorbuje z jelit m.in.gazy,jest wydalany w całości.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Niestety wegiel nie pomógl na stolce. Nadal sa takie same. Ostatnio sie zastanawiam czy nie mam cos z psycha, poniewaz kiedy sie denerwuje i od razu po jedzeniu czegos w pracy, np sniadania czuje jak mi bulgocze wjelitach a nastepnie zbieranie sie gazow. Jestem wtedy tym ogromnie zdenerwowana poniwaz mam kontakt z klientem bliski ze tak powiem i sie tak bardzo stresuje, boje sie ze cos mi sie stanie od tego. Juz nawet staram sie w pracy praktycznie nie jesc przez to, ale gdy pracuje po 10h to nie jestem w stanie tyle wytrzymac bez jedzenia. A gdy jestem po pracy to jakos o tym nie mysle. W dodatku chyba ostatnio sie nabawilam hemoroidów, wiec juz sama nie wiem czy to wszystko z czym ma zwiazek. :(

Odnośnik do komentarza

postaram sie wyprobowac, aczkolwiek boje sie cokolwiek juz jesc w pracy przez to wszystko. Niewiem skad te hemoroidy, generalnie prace mam stojaca raczej ale to zapewne nie tylko zalezy od tego czy sie siedzi czy sie stoi, przyczyn moze byc wiele. Martwi mnie tylko czy to aby na pewno sa emoroidy, poniewaz po posmarowaniu sobie procto hemolanem zaczelo mnie nieco piec tam i troche swedziec, byc moze tak musi byc. Bez posmarowania lekko swezialo i byla krew w kale wiec juz sama ne wiem co mi jest :( Trzeba jakos sobie radzic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...