Skocz do zawartości
Forum

Czy laserowa korekcja wzroku boli?


Gość Kika255

Rekomendowane odpowiedzi

Nie boli, bo oko jest miejscowo znieczulone, ale tylko oko, nie cały człowiek - więc tak faktycznie to się wszystko wie, widzi, jest przytomnym, a lekarze mogą spokojnie na oku pracować. Jeden mój znajomy, który robił korekcję w klinice (sopocki Blikpol, przy Monciaku), mówił, że boleć nie bolało, ale czuł taki mały dyskomfort jakby ucisk - zupełnie do przeżycia. Ale dzisiaj ma wzrok jak żyleta i nic się nie pogarsza, tak że myślę, że całkowicie do przeżycia:)

Odnośnik do komentarza
Gość MoniKaEs

Zabieg korekcji laserowej absolutnie nie boli i do tego trwa bardzo krótko, bo ok. 15 minut. Nie ma potrzeby stosowania znieczulenia ogólnego, wystarczy znieczulenie miejscowe. Jeszcze tego samego dnia, praktycznie zaraz po zabiegu wychodzisz do domu.

Odnośnik do komentarza

A jak długo trwa gojenie oczu po zabiegu? Czy okres trwania rekonwalescencji zależy od metody korekcji? Słyszałam, że EBK jest bardzo dobrą metodą i chyba jedną z najbardziej zachwalanych metod przez pacjentów. Czy podzielacie tą opinię? Planuję zabieg w na początku roku 2016, o ile zostanę zakwalifikowana do korekcji.

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście metoda EBK jest teraz jedną z najbardziej polecanych metod korekcji laserowej. Przede wszystkim dlatego, że jest jedną z najbezpieczniejszych metod. Jest mało inwazyjna. Nie narusza głębszej struktury oka i dzięki temu okres gojenia oka po zabiegu jest o wiele krótszy niż w przypadku innych metod. Rekonwalescencja trwa kilka dni.

Odnośnik do komentarza

W gronie moich znajomych na razie dwie osoby robiły zabiegi korekcji laserowej. Jedna z koleżanek została zakwalifikowana do epi-lasiku i bardzo zachwala tę metodę, ponieważ wszystko zagoiło się bardzo dobrze, a wada została całkowicie usunięta. Druga ze znajomych miała EBK i też jest zadowolona z efektów korekcji. W jej przypadku okres rekonwalescencji był naprawdę krótki. No i wzrok naprawiony całkowicie. Ja też powoli zaczynam przymierzać się do korekcji. Kiedyś byłam już na konsultacjach, ale wtedy nie zdecydowałam się na zabieg. Dopiero teraz dojrzałam do tej decyzji, szczególnie, że mam tak pozytywne przykłady wokół siebie.

Odnośnik do komentarza

No i już jestem po korekcji i rekonwalescencji. Bardzo się cieszę, że trafiłam do dr Gadomskiej, bo to super pozytywna kobieta i do tego bardzo dobra specjalistka. Już na pierwszej wizycie wszystko dokładnie mi wyjaśniła i odpowiedziała na wszystkie moje pytania. Tak, że miałam jasność całej sytuacji. Jestem bardzo zadowolona z naszej "współpracy". W tej chwili widzę świetnie bez okularów. Oczy są całkowicie zagojone i wreszcie mogę cieszyć się w pełni z efektów zabiegu.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o sam zabieg, to nie spodziewałam się, że wszystko przebiegnie tak sprawnie. Dostałam miejscowe znieczulenie i nie czułam żadnego bólu. Przez kilka dni po zabiegu odczuwałam dyskomfort związany ze zwiększoną wrażliwością na światło, lekkie swędzenie i pieczenie. W tej chwili jest już wszystko zgojone i czuję się doskonale. A jeżeli chodzi o wzrok, to widziałam dobrze od razu po zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Gość mirabella9

Tak, jest ona teraz najbardziej popularną metodą i sądzę, że ok 70 % osób jest kwalifikowana do tej metody. Rekonwalescencja trwa bardzo krótko i nie ingeruje się tak w oko jak przy innych metodach, przez co głębsze warstwy rogówki nie zostają uszkodzone.

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście EBK to jedna z najpopularniejszych metod. Przede wszystkim trzeba zrobić badania kwalifikacyjne. Dopiero na ich podstawie lekarz dobiera odpowiednia metodę korekcji. Na pewno EBK może być wykorzystywana u pacjentów z głęboko osadzonymi oczami i cienką rogówką. Natomiast jak już wcześniej wspomniałam, szczegółowe badania to podstawa doboru najbardziej odpowiedniej metody.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...