Skocz do zawartości
Forum

Aspergilus niger i Candida albicans w badaniu kału


Gość Dominika262

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dominika262

Mój synek który ma 2,5 roku cierpi na autyzm. W poradni wczesnego wspomagania rozwoju prosili mnieo wykonanie badań na candida. W wyniku wyszło że ,Dawidek ma candida albicans. wynik był następujący: Wyhodowano: Hodowla: 1. Aspergillus niger 10^4/gram 2. Candida albicans 10^5/gram NIe wiem czy to dużo czy mało jest tych gram! Dodam ze Dawidek ma problemy z jedzeniem tzn. nie je wszystkiego tylko ma swoje dania i nie chce jesc nic nowego. Również ma podejrzenie alergi pokarmowej (testy alergiczne mamy robić dopiero w styczniu ) teraz mysle że ta candida ma coś wspólnego z tą alergią. Ostatnio bardzo często ma bezsenność tzn. może nie spac kilka godzin w ciągu nocy. Wcześniej myslałam że te objawy są wynikiem choroby na którą cierpi czyli autyzm ale czytając o candidzie teraz myslę ze to ona jest powodem tych problemów! Bardzo prosze o opinie i o to co teraz powinnam zrobic i gdzie sie udać. Dominika mama Dawidka

Odnośnik do komentarza

Wyniki hodowli są dodatnie zarówno dla A. niger jak i C.albicans. Taki stan przewodu pokarmowego może sugerować niedostateczną obecność w diecie pałeczek kwasu mlekowego. Wskazane jest wprowadzenie do diety przetworów mlecznych zawierających bakterie kwasu mlekowego a także probiotyków.
Dolegliwości brzuszne mogą być spowodowane przez zaburzenia równowagi flory jelitowej. Problemy ze snem mogą jednak nie mieć z tym związku.
Najlepiej skonsultować problem z peidatrą rodzinnym.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...