Skocz do zawartości
Forum

Jak się uchronić przed zapaleniem zatok i zabiegiem?


Gość anonim1232

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anonim1232

Witam. W styczniu tego roku miałem usuwane polipy nosa i zatok. W maju wylądowałem w szpitalu bo laryngolodzy widzieli ropę spływającą w nosie. Zrobili posiew i wyszła bakteria pseudomonas. Po dwóch tygodniach na posiewie nie było już tej bakterii. Wyszedłem na koniec maja. Teraz we wrześniu znowu jest ropa w nosie i znowu antybiotyki. Nie leczona prowadzi do śluzowiaka zatoki czołowej i dwojenia wzroku (wtedy jest już konieczny zabieg). Im szybciej się zgłoszę do szpitala tym większe szanse na uniknięcie zabiegu. Teraz we wrześniu zabiegu udało się uniknąć, w maju niestety nie. Co zrobić, jak się leczyć żeby w grudniu znów nie zaobserwować podpuchniętego oka i nie usłyszeć od laryngologów smutnej wiadomości że w zatokach znowu jest ropa? Dodam że w okresie od czerwca do września regularnie odwiedzałem klinikę na wizyty kontrolne gdzie zaglądano mi do nosa endoskopem i oceniano obecny stan zatok. Stan z 29.08 uznano jako OK a 14.09 była już ropa w nosie, podpuchnięte oko i potrzeba natychmiastowej hospitalizacji. Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...