Skocz do zawartości
Forum

Ognisko hypoechogeniczne w udzie


sylka31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Rok temu miałam usunięty guzek z pośladka o śr.8,5cm dokładnie z tkanki mięśniowo/tłuszczowej. Okazał się być torbielą naskórkową. Pół roku później zauważyłam na lewym udzie niewielki guzek taki sinawy, ale obserwowałam jakiś czas aż zaczęła pobolewać mnie ta noga. Ból pojawia się gdy noga jest długo w jakiejś pozycji np. siedzenie. Ból ustępuje po chwili jak poruszę noga lub zmienie pozycję.Dla świętego spokoju poszłam do chirurga, dostałam skierowanie na USG dopllera żył, który wyszedł dobrze ale widoczne owe ognisko hypoechogeniczne, ze względu na to, zrobiłam już USG tego ogniska, i dodatkowego zgrubienia jakie się pojawiło okazało się że ten widoczny ma 1cm ale są jeszcze dwa inne trochę wyżej i mają 6 i 8 mm. Chirurg skierował mnie do onkologa. Na wizytę mam jeszcze trochę czasu więc zrobiłam rezonans. Załączam opis.
I jestem w kropce bo nie wiem czy iść do tego onkologa, czy widoczne na USG ogniska hyopechogeniczne to te węzły chłonne? Dodam, że tez jeden co ma 1 cm jest w połowie uda i widoczny na USG jako ognisko w tkance podskórnej.
Czy te badania nie wykluczają się nawzajem?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

monthly_2014_09/ogniska-w-udzie_1877.jpg

Odnośnik do komentarza

Czyli te ogniska widoczne na USG to inaczej węzły chłonne?? Czy na USG nie powinno być od razu widać że to węzły chłonne??Dodam, że lekarz robiący USG wspominał, że to może być kaszak, tłuszczak albo co innego ale o węzłach ani słowa. Inaczej nie zajmowałabym kolejki do onkologa i nie robiła nota bene prywatnie rezonansu..

Odnośnik do komentarza

W naszej służbie zdrowia było by cudem dostać chemioterapię od jutra ;) Ale nie tego się nie boje raczej chodziło mi o to, że by nie czuć się jak hipochondryczka stojąc w kolejce wśród naprawdę chorych ludzi. Co tydzień też nie chce badać bo to nie ma sensu. Dziękuję za odpowiedź. Pójdę dam płytę, opis, i tyle najwyżej zostanę zjechana za to, że przyszłam bez podstaw.

Odnośnik do komentarza
Gość sylka31ja

Witam.U onkologa byłam ale nic się nie dowiedziałam jak wizyta za kolejne 3 miesiące. Nurtuje mnie jedno.Znalazlam na zebrze lewym dolnym narośl wielkości około 2 cm mocno wyczuwalna i widoczna.I parę dni temu na prawym udzie blisko pachwiny guzek około 1 cm. Teraz łącznie mam 5 guzkow.I nie wiem już do kogo się udać kto by nie kazał dalej obserwować ale spróbował to leczyc. Boje się ze niedługo będę wyglądać jak monstrum.

Odnośnik do komentarza

dokładnie nie wiem co to jest bo to jest pod skora ale jest wyczuwalne i widoczne. W styczniu mam mieć wizyte ale pewnie będzie jak poprzednio "proszę przyjść za trzy miesiące" i tyle. Chciałabym się najzwyczajniej w świecie dowiedzieć czy istnieje jakiś specyfik aby te dziady nie wyskakiwały i nie rosły. Nie chce mieć kolejnych gigantów na ciele. Ostatnio zostałam tylko uświadomiona, że no cóż " nie młodnieje pani tylko się starzeje". ta tyle to ja wiem... Mam dni, że "zapominam, że cos tam we mnie siedzi" a są dni, że nachodzą mnie myśli a jeśli to nowotworowe?? i nie leczone czy potem nie będzie za późno?

Odnośnik do komentarza
Gość sylka31ja

No i o to "urośnie" się właśnie boję, że albo będę cała w bliznach albo będę mieć ciało w guzki. Nie ma jakiegoś leku, specyfiku, diety no czegokolwiek aby jednak nie rosło i nie rozsiewało się dalej??W udzie lewym mam już ponad pół roku wydaje mi się jakby urosło ale na ile jest to pewne nie wiem bo nie potwierdzone, na żebrze nie wiem ile ale ma wielkość ok. 2cm,na udzie prawym nie mam pojęcia ale ma ok. 1cm.Generalnie ten na żebrze zauważyłam gdy po raz kolejny mnie bolały plecy, takie uczucie typowe do grypowego wzdłuż odcinka lędźwiowego ale, to zawsze po 3 dniach przechodzi bez brania leków na wirusa a po smarowaniu maściami rozgrzewającymi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...