Skocz do zawartości
Forum

Okulary na opadniętą powiekę


Wirrek

Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd pamiętam bardzo słabo widzę na jedno oko. Prawdopodobnie przez to, że te oko jest mało używane opadła nieco powieka nad tym okiem. W codziennym życiu w niczym mi to nie przeszkadza, ale wygląda to trochę niezbyt estetycznie. Słyszałem, że można to poprawić stosując specjalne podpórki montowane do okularów, coś w tym stylu:

http://www.blepharospasm.org/gallery3/index.php/non-surgical-aids/IMG_1588Peterc http://www.blepharospasm.org/gallery3/index.php/non-surgical-aids/1_Ptosis_Crutches_55072542

1. Czy ktoś z Was miał już do czynienia z takimi okularami? W jakim stopniu potrafią one usunąć to opadnięcie powieki? Czy efekt jest trwały, czy też może powieka znów zacznie opadać gdy się przestanie takie okulary nosić przez kilka godzin/dni?
2. Jeżeli mam tylko jedną opadniętą powiekę, to czy takie okulary z dwiema podpórkami będę dla mnie pomocne, czy może lepsze będę okulary tylko z jedną podpórką?
3. Czy znacie jakieś inne sposoby wyleczenia ptozy?

Odnośnik do komentarza

Póki co znalazłem jedną firm optyczną na drugim końcu Polski, która wykonuje takie podpórki do okularów. Więc będzie to dla mnie wiązało się, ze sporymi kosztami. Byłbym więc wdzięczny gdyby ktoś potwierdził czy takie okulary z podpórkami na opadniętą powiekę dadzą dobre rezultaty?

Bo jeżeli nie, to szkoda czasu i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza

Znalazłem drugiego optyka w Polsce, który takie podpórki do okularów wykonuje i co ciekawe odpowiedział mi, że nie muszę osobiście zjawić się u nich w salonie, tylko mogę przesłać okulary pocztą, podczas gdy ten pierwszy optyk odpowiedział mi, że muszę się zjawić u nich osobiści, bo oni to muszą dokładnie wymierzyć, żeby dobrze pasowało. Jak więc jest na prawdę?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...