Skocz do zawartości
Forum

Uciążliwe wzdęcia


Gość Maciej20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odkąd pamiętam borykam się ze wzdęciami i jest to bardzo uciążliwe. Pojawiają się po zjedzeniu praktycznie czegokolwiek, nieraz już się z nimi budzę, stres i ćwiczenia fizyczne też je wzmagają.

Niestety nie pomaga mi Espumisan. Próbowałem też różnych diet (były dobierane przez gastrologa i testowane rzez dość długi okres), ale bez efektów. Poddałem się gastroskopii, ale nic z tego nie wynikło. Staram się prowadzić aktywny tryb życia, od dwóch lat chodzę na siłownię, ale jak już pisałem, ćwiczenia tylko pogłębiają mój problem.

Mam już tego serdecznie dosyć, bardzo negatywnie wpływa to na moje zadowolenie z życia (a raczej jego brak), ale nie mam pojęcia co zastosować. Espumisan nawet w dużych dawkach nie daje żadnego efektu (podobnie Espumisan Max). Szukałem informacji w internecie, ale problem jest taki, że jedni coś polecają, a drudzy bardzo mocno odradzają (Błonnik witalny, Untoxin itp.).

Odnośnik do komentarza

Na pewno powinieneś zdrowo się odżywiać,nie jeść potraw wzdymających i poprawić florę bakteryjną,jedząc/pijąc codziennie zsiadłe mleko czy kefir.

Poza tym lepszy na wzdęcia jest zwykły węgiel,absorbuje wszystkie gazy i jest wydalany w całości ,nie prawda ,że powoduje zaparcia,

ale trzeba szukać przyczyn a nie tylko leczyć skutki.

Napisz czy pijesz alkohol ,jeśli tak to będę miała jeszcze jedną radę ,a nawet dwie...

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Nie piję alkoholu ani nie palę. Spróbuję z węglem, ale ciężko go przyjmować po każdym posiłku. Problem w tym, że żadna dieta i zmiany w stylu życia nie pomagają, więc chciałem się dowiedzieć, czy istnieje jakiś silniejszy/inaczej działający środek niż Espumisan, który mógłby coś zdziałać. Obawiam się, ze wszystkie z zazwyczaj polecanych sposobów walki z wzdęciami (czyli właśnie zmiany w sposobie odżywiania i stylu życia) już wyczerpałem.

Odnośnik do komentarza

W takim razie wypróbuj te zsiadłe mleko,mnie w każdym razie pomaga ,
bo nawet biorąc na logikę ,zbierają się gazy,bo jest za dużo niepotrzebnych bakterii gnilnych wytwarzających nadmiar gazów,dlatego trzeba przywrócić,naturalną florę bakteryjną kwasem mlekowym ,można w tabletkach ale po co,
a do takich wniosków doszłam jak przez przypadek po zażyciu 4tabl.węgla zniknęło wzdęcie,
wiadomo stale nie można brać węgla,
też przez przypadek zauważyłam efekt po zsiadłym mleku i piję do dziś,
bo przyjęłam ,że mam zaburzenia czynnościowe jelita grubego,a tego niczym się nie zbada,

a gastrolog odsyłał mnie do hepatologa ,a hepatolog do gastrologa i nikt nic nie poradził...

A Espumisan to w ogóle na mnie nie działał.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Moja córka też miała takie dolegliwości i sama doszła ,że szkodzi jej gluten,po odstawieniu produktów z glutenen bardzo jej się poprawiło .Zobacz może to jest przyczyna,trzeba niestety zmienić dietę,radykalnie ,zero chleba ,mąki,makaronów ,ale chyba warto.Pozdrawiam i życzę zdrowia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...