Skocz do zawartości
Forum

Coś mi skacze po włosach


Gość Ente

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Pisze na forum, bo juz nie wiem co robic z tym.
Od poczatku wakacji mam wrazenie jak by cos skakalo,poruszalo mi sie po wlosach, z poczatku ignorowalem to, czesto przebywalem na dworzu myslalem, ze po prostu cos zaplatalo mi sie we wlosach i wyjsc nie moze.Minal tydzien, a ja dalej mam wrazenie, ze cos mi sie porusza po wlosach i tak zostalo do dzisiaj ;( Przegladajac internet wyczytalem, ze moga to byc wszy,pchly,gnidy jednak nic z tym rzeczy u siebie we wlosach nie znalazlem, przegladalem dosc czesto wlosy w znalezieniu jakiegos pasozyta, ani jednego !.W domu posiadam psa, od niedawna zauwazylem, ze moj piesek ma pchly, nigdy takiego czegos nie widzialem, przyjrzalem sie dokladnie tym pchlom zobaczylem, ze one potrafia skakac, odrazu pomyslalem o mnie, ze ja moge miec takie swinstwo we wlosach ! w ten sam dzien dokladnie obserwowalem swoje wlosy nic nie znalazlem.Stosowalem ocet (wyczytalem, ze niszczy rozne pasozyty) jednak nic nie pomaga ;( Chodze do szkoly jest to strasznie krepujace siedzenie w pierwszej lawce z uczuciem jak by cos skaklo po wlosach, prosze was o szybka pomoc, co to moze byc? Czy mozliwe, ze mi sie to wydaje?Prosilem takze mame o sprawdzenie mi dokladnie wlosow tez nic nie znalazla, nie mam pojecia co robic.

Odnośnik do komentarza

Jestem zdrowy.
Tymi specjalnymi grzebieniami czesalem, kompletnie nic.
Scielem sie tak krotko ze wlosow jest pare milimetrow, skora glowy jest biala, nie ma mozliwosci ich nie zauwazyc.
Od niedawna czesto myje wlosy z nadzieja, ze wkoncu to cos odpusci (4 razy dziennie).Zawsze dbalem o higiene, mylem wlosy codziennie wieczorem, a tutaj taka niespodzianka.
Mysle, ze to jakies urojenia, ciagle o tym mysle, piszac ten post czuje skaknia, myslalem, ze moze wlosy mocno naelektryzowane i taki efekt?
Wszystko robilem, zeby przed szkola juz tego uczucia nie bylo, dzisiaj poczatek roku byl straszny.Nie chce miec problemow w szkole przez to cos.
Jak przejade dlonią po wlosach wolnym ruchem, to po 2 sec czuje jak by bylo tam ich milion w 10 miejcach naraz, ale tam nic nie ma poza wlosami ktore powracaja do normalnej pozycji :D do lekarze isc hmm... przemysle :) jakies inne propozycje?Moze to wazne, stawiam wlosy na zel, i ten efekt skakania czuje tylko z tylu glowy po prawej stronie w innych miejcach wszystko normalnie dziwne strasznie, zeby to na calej glowie, a to tylko w jednym miejscu..,

Odnośnik do komentarza

Bylem u cioci na miesiac w takim domku wynajetym 10m od jeziorka :)
1 szklanka octu na 2-3litry wody zamoczylem cala glowe i tak polozylem sie spac wstalem rano umylem glowe i nic ;/

Do lekarza o boze, dziwnie isc z powodem cos skacze po wlosach, rodzina uzna mnie za jakiegos brudasa dziwnie sie z tym strasznie czuje.Mam juz dosc tego.
Cos czytalem, ze nafta potrafi zabic te male gowna (jak cos jest) co o tym myslicie?

Nie chce, zeby wlosy mi zaczely wypadac od tych eksperymentow.

Odnośnik do komentarza

objawy wszawicy
Objawem, który powinien was zaalarmować, jest świąd. Wszy żywią się krwią, w miejscach ugryzień zostają swędzące zaczerwienione zgrubienia, przypominające ugryzienia komara. Jeśli dziecko nieustannie drapie się, dokładnie obejrzyjcie jego włosy i skórę głowy. Najlepiej robić przedziałki palcami i przeczesywać włosy co 1-2 cm. Wszy skupiają się za uszami i z tyłu głowy - od tych miejsc zacznijcie kontrolę. Szukajcie dorosłych żyjątek i ich jaj, czyli gnid. Jeśli nie wiecie, jak je rozpoznać, przyda wam się ściągawka:

Wszy - są bardzo małe (2-3 mm), zwykle jasne, beżowo-brązowe (ale mogą zmieniać barwę, dostosowując ją do koloru włosów) i szybko się przemieszczają wzdłuż włosa. Gdy są w ruchu, można je łatwo dostrzec.

Jaja - mają kolor białawożółty, wielkość ok. 1 mm i są bardzo mocno przytwierdzone do nasady włosów. Przypominają łupież, ale nie dają się łatwo odkleić

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...