Skocz do zawartości
Forum

Suchy naskórek przy atopowym zapaleniu skóry


Gość Jupiter

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 19 lat i od zawsze choruję na atopowe zapalenie skóry. Gdy widzę że mam już martwy naskórek w zgięciach łokciowych biorę mały ostry nożyk i delikatnie go zdrapuję, czasami zdrapuję go paznokciami, sypie się go bardzo dużo, mogę z tego usypać kupkę wysokości 1 cm. Co kilka dni mam martwy naskórek. Czy to normalne że tak szybko odrasta nawet przy mojej chorobie? I czy dobrze robię że go zdrapuję czy powinnam go zostawić?

Odnośnik do komentarza

Skoro masz AZS to mam nadzieje,ze jestes pod opieką dermatologa. Nie orientuje sie na tyle zeby wiedziec czy to normalne ale dziwi mnie fakt,ze zdrapujesz naskorek nozykiem. Uzywasz jakiś balsamow na skorę? To z pewnoscia by pomoglo utrzymac lepiej nawilzoną skorę.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Zadko stosuje balsamy bo po nich skora mnie swedzi i sie czerwieni, a tak to jest tylko troche przesuszona. Ale jak nawilze iwtedy drapie to zbiera mi sie naskorek pod paznokciami wiec na jedno wychodzi. Strasznie duzo mam tego zrogowacialego naskorka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...