Skocz do zawartości
Forum

Codzienny ból brzucha po jedzeniu pomimo zdrowej diety


marine21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Piszę z pewnym problemem- otóż parę miesięcy temu w okresie permamentnego stresu zaczął boleć mnie brzuch- dokładnie pomiędzy żebrami, na środku, ból nasila się bądź pojawia zaraz po jedzeniu. Obserwuję czy nasila się to po jakiś konkretnych potrawach, niestety występuje to za każdym razem, gdy coś zjem. Każdy posiłek staram się popijać ciepłą herbatą, piję także dużo herbat miętowych, zielonych itp, niestety nic na ból nie pomaga. Nie pomagają także leki typu No-Spa, czy też Ranigast. Kiedy ból się pojawił pierwszy raz parę miesięcy temu towarzyszyły mu wymioty po jedzeniu, po wizycie u lekarza otrzymałam leki, które ulgę jako taką przyniosły ale po ich zakończeniu wszystko wróciło. Są okresy kiedy brzuch mnie nie boli i wszystko jest w porządku, jednak ostatnio ból znowu się pojawił i towarzyszy mi codziennie. Zaraz po jedzeniu /niezależnie ile zjem/ pojawia się ból, jest kłujący, do tego pojawiają się wzdęcia i wrażenie przepełnienia żołądka i jego ciężkości. Jest to bardzo uciążliwe, niestety obecnie nie mam możliwości odwiedzenia lekarza dlatego chciałabym zasięgnąć opinii. Co to może być ?
Dodam, że przez ostatni rok dużo schudłam, staram się żywić zdrowo, nie piję nic gazowanego, nie jem nic typu fast-food, w mojej diecie i jest dużo warzyw i owoców, nie palę papierosów, alkohol piję okazyjnie, jedyna rzecz mniej zdrowa to przyjmowanie od prawie 2 lat tabletek antykoncepcyjnych- Naraya. Dodam jeszcze, że zauważyłam dziwną zależność, że gdy zaczyna się okres, w którym boli mnie brzuch złote pierścionki bardzo brudzą mi palce. Mam 100% pewności, że pierścionki są złote, jakiś czas temu dentystka powiedziała mi, że oznacza to obecność stanu zapalnego w organizmie, czy to prawda niestety nie udało mi się potwierdzić, ponieważ w Internecie brak jest danych na ten temat.
Nie wiem co się dzieje ale przyznam, że jestem zaniepokojona i przede wszystkim ból i kłucie utrudnia mi normalne funkcjonowanie. Rano gdy wstaję brzuch mam płaski, zaraz po zjedzeniu czegokolwiek wyglądam jakbym była w ciąży, do tego brzuch jest bardzo twardy właśnie w okolicy między żebrami i często boli przy dotyku.

Będę wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

przy takich objawach nie lekceważ bólu, naprawdę powinnaś udać się do lekarza, zrobić usg, może nawet gastroskopię?
może to nic takiego, może za dużo leków? może się denerwujesz, tym co Ci jest, czego objawem jest ból brzucha i tak w kółko, ja bym nie wytrzymała tej niewiedzy i udała się jednak do specjalisty.. życzę zdrowia :)

Odnośnik do komentarza

miałam podobne objawy do Twoich, stwierdzono u mnie refluks żołądka, badanie nie należy do przyjemnych, leczenie odpowiednimi lekami przyniosło ulgę, ale niestety wielu potraw nie mogę jeść, jak sobie pofolguję to od razu organizm mnie za to każe, trzeba nauczyć się z tym żyć,
nie wiem co jest u Ciebie, ale nie zwlekaj z wizytą u lekarza!

Odnośnik do komentarza

Umówiłam się na wizytę do gastrologa- ale mam ją dopiero w przyszłym tygodniu a niestety objawy nie znikają.
Od wczoraj zaczęłam przyjmować Espumisan i muszę przyznać, że chociaż na krótką chwilę przynosi poprawę. Zauważyłam jednak, że mam twarde podbrzusze, nie wiem czym jest to spowodowane. Czy może to świadczyć o jakiś problemach z jelitami ? Czy raczej są to jakieś kwestie ginekologiczne? Do miesiączki zostało mi jeszcze trochę czasu, więc myślę, że nie ma to związku. Do tego męczą mnie gazy :/ Cała ta sytuacja powoli staje się bardzo uciążliwa i bardzo mnie martwi.

Odnośnik do komentarza

Mogą to być zaburzenia czynnościowe skoro pomaga espumisan,chociaż lepszy jest zwykły węgiel ,nie prawda ,że powoduje zaparcia,
ale najlepsze jest właśnie zsiadłe mleko,lepiej na podwieczorek, a rano na czczo pij siemię lniane,być może to tylko podrażniony żołądek,jest bardzo wrażliwy na stres,nawet mogą powstać wrzody,bo wygląda ,że boli Cię żołądek,
a siemię i zsiadłe mleko działają osłonowo na cały przewód pokarmowy.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Siemię lniane już próbowałam przy ostatnim napadzie takich objawów a było to około 3 miesięcy temu, niestety nie przynosiło ulgi wcale. Ale nie próbowałam zsiadłego mleka ani kefiru- dzisiaj wypróbuję. Wizyta u lekarza dopiero w czwartek a ból towarzyszy mi cały czas. Pomaga Espumisan wzięty najlepiej razem z No-Spą, ale no cały czas jakiś leków też nie chcę brać bo spowodowało to u mnie pogorszenie stanu cery oraz straszne wysuszenie ust :/ Podbrzusze mnie nieco boli, kłuje, jest bardzo twarde, mam wrażenie, że wręcz napuchnięte- czy to może świadczyć o problemach z jelitami czy powinnam się skłaniać raczej ku jakimś problemom ginekologicznym ?

Odnośnik do komentarza

Miałam podobne dolegliwości bólowe brzucha. Kolonoskopia wykluczyła jakiekolwiek schorzenie. Polecono mi zmienić dietę na bogatą w błonnik. Kucharka ze mnie żadna i te wszystkie fasolki,kalfiorki i otręby mnie nie przekonały. Kupuję błonnik w nasionach i dolegliwości minęły, a cierpiałam bardzo... Zaparcia i wzdęcia były na porządku dziennym. Kupuje błonnik w Mapie Zdrowia i jestem zdrowa. Nie kombinuję z żadnymi tabletkami bo szkoda mi wątroby. Można przecież naturalnie sobie pomóc. Trzeba oczyścić kichy i będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...