Skocz do zawartości
Forum

Drgania punktowe a zanik mięśni


Gość sinn

Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry. Mam pytanie. Czy możliwy jest zanik miesni ciala bez ich osłabienia? Czy osłabienie powinno pojawić się przed zanikiem czy może wystąpić później? od listopada miałam różne objawy typu pieczenie skory całego ciała, uczucie mokrych ubrań na sobie, bóle kolan, drgania punktowe mięśni. Większość minęła oprócz tych drgań mięśni, pojawiło się cos co przypomina zanik mięśni szczególnie w okolicy kolan, policzki, miedzy kciukiem a palcem wskazującym. Nie czuje jednak osłabienia.

Odnośnik do komentarza

Byłam u dwóch neurologów. Żaden z nich nie wiedział co to może być, stwierdzili tylko, że mam nietypowe objawy. Jedyne mi wyszło do tej pory w badaniach to przebyta borelioza i z rezonansu torbiel pajeczynowki, ale z tego co czytalam to torbiel nie daje takich objawów. Czekam na kolejna wizytę i dopiero teraz mu powiem o tych zanikach. Do tej pory myslalam, że najpierw występuje osłabienie mięśni a dopiero po nim zanik. Boję się sla

Odnośnik do komentarza

Wszyscy mi mówią, że schudlam ogólnie. Tak sobie tłumaczyłam na początku, ale chyba nie chudnie się między kciukiem a palcem wskazujacym, nie opada tak ta przestrzeń, tym bardziej, że najpierw zmieniała się lewa ręka, niedługo póżniej prawa. Tylko dziwne, że nie czuję nigdzie osłabienia. Nie słyszałam, żeby w sla nie zanikaly mięśnie twarzy, widziałam chorych, wszyscy mieli zmienione twarze.

Odnośnik do komentarza

tak wiem, zaburzeń połykania, osłabienia ani problemów ruchowych nie mam. Boję się po prostu, że to początek. Zaniki w połączeniu z fascykulacjami robią swoje w umyśle, tym bardziej, że na taką kombinację w google wychodzi tylko jedna choroba. To, że nigdzie nie ma przypadku zaniku bez osłabienia tez nie pomaga.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...