Skocz do zawartości
Forum

Przewlekła grzybica paznokci stóp


Gość artis-firma

Rekomendowane odpowiedzi

Gość artis-firma

Witam. Od ok. 7 lat mam problem z diagnostyką tego co na fotce: [URL=http://img403.imageshack.us/i/pict0002zu.jpg/][IMG]http://img403.imageshack.us/img403/5895/pict0002zu.jpg[/IMG][/URL] Problem pojawia się okresowo (trwa pół roku,rok, a następnie znika na kilka miesięcy i tak w kółko). Robiłem pół roku temu badanie mikologiczne na grzyby i wyszło ujemne. Następnie powtórzyłem miesiąc temu i teraz wynik z hodowli też ujemny! Poza tym pani powiedziała, że grzybica sama z siebie nie znika, więc to na pewno nie ona. Dobrych parę lat temu też robiłem badanie i wyszło, że niby drożdżyca. Jak poszedłem teraz do dermatologa to powiedział, że drożdżycę jak się miało to ma się cały czas. Więc dlaczego nie ma jej w tych badaniach które robiłem ostatnio? Na drugim paluchu też miałem taką białą plamke i zniknęła po kilku miesiącach. Zmiany występują tylko na paluchach. Jest to rozwarstwienie się paznokcia i ciała a w przypadku tej zmiany po lewej stronie - rozwarstwienie się płytki paznokciowej wewnątrz paznokcia, częściowo przeze mnie zdartej w celu odsłonięcia dolnej warstwy (cały czas ma jednakową szerokość i posuwa sie wraz z rośnięciem paznokcia. Czy ktoś wie co to za badziwie się mnie czepiło???? Bardzo proszę o opinie i porady jakie ewentualnie badania powinienem jeszcze wykonać w celu zdiagnozowania tego czegos. Pozdrawiam. Artur

Odnośnik do komentarza

Myślę, że powinieneś zgłosić się na badanie laboratoryjne, które polega na pobraniu próbki z chorego miejsca na paznokciu. Podczas analizy w laboratorium szuka się nici lub zarodników grzyba (jest to bezpośrednie badanie mikologiczne). Jeśli wynik tego badania jest dodatni, to oznacza, że będziesz musiał podjąć leczenie przeciwgrzybicze. Aby dokładnie dowiedzieć się z jakim rodzajem grzyba masz doczyniania, poproś o skierowanie na założenie hodowli mikologicznej. Po 3-4 tygodniach będziesz wiedział z jakim grzybem masz walczyć.

Odnośnik do komentarza
Gość artis-firma

Dziękuję za odpowiedź. Na początek wkleję adres zdjęcia bo widzę, że coś tu nie działa ten link.

http://img403.imageshack.us/img403/5895/pict0002zu.jpg

Robiłem już DWA RAZY to badanie w odstępie kilkumiesięcznym - jak pisałem wyżej - i nic nie wyszło. Zero grzybicy, zero drożdżycy..
Stąd moje pytanie co to jest i jakie badania zrobić? Bo jak nic wygląda na grzybicę..:(

Odnośnik do komentarza

Witam jestem stuentką kosmetologii i to co pokazujesz na zdjęciu podchodzi mi pod łuszczyce paznocki, sama to mam ;/. W każdym bądz razie jedyny lek w miare skuteczny to onypso - lakier do paznokci przepisany przez lekarza dermatologa. Z tym, że łuszczyca ma to do siebie, że lubi nawracać niestety i jest to niemalże walka z wiatrakami.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Z grzybicą paznokci najlepiej udać się do podologa. Jakby nie patrzeć, właśnie takimi przypadkami głównie się zajmują :) Od siebie polecam panią Ewę Kopaczewską, jest świetną specjalistka w Warszawie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...