Skocz do zawartości
Forum

Stres, nieregularny sen i brak okresu a niedobór witaminy B6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem i podejrzewam ,że może to wynikać z niedoboru witaminy b6.
Od paru miesięcy żyję w stresie ,ciągle się denerwuję i nie wpływa to dobrze na mój organizm.Poszłam do lekarza rodzinnego z objawami anemii + brakiem okresu.Wyniki pokazały ,że nie mam anemii.Tarczyca także była sprawdzona wszystko ok.Później poszłam do ginekologa także się martwiłam dlaczego tego okresu nie ma jednak okazało ,że wszystko jest ok i to wina stresu dostałam tabletki na wywołanie.Później zaczęły się kłopoty zaczęły mi drżeć nogi podczas leżenia,później pulsowanie całego ciała,strasznie się denerwowałam i obawiałam co mi jest.Później pulsowanie tętna brzucha jest bardzo wyczuwalne, szczególnie gdy leżę czuję aż w środku jak mi wszystko pulsuje.Okres się nie pojawić mam następną receptę na inne tabletki kiedy nie mam okresu jestem senna,ciągle zdenerwowana ,rozdrażniona,mam ciągle wzdęcia i nie mam apetytu,nie mogę normalnie spać .Śpię na raty budzę się zawsze zdenerwowana,czasem w nocy mam dreszcze nóg jakby od zimna.Poszłam do lekarza bo obawiałam się nerwicy ,ale lekarz powiedział ,że to pewnie na tle nerwowym zostałam osłuchana miałam przyśpieszone bicie serca. Dostałam tabletki przeciwlękowe i muszę zażywać magnez z wit.b6.Jak ja nerwicę nie mam dużo objawów ,nie boli mnie głowa ani nic nie ściska mnie w klatce piersiowej.Zastanawiam się jeśli to niedobór jak to uzupełnić biorę magnez z wit.b6 2 kapsułki jak lekarz zalecił ,ale obawiam się ,że to może być za mało.

Odnośnik do komentarza

Nie ograniczaj się jedynie do witaminy B6 bo sama w sobie ma dość niską wchłanialność - ja bym się zdecydowała na działania kompleksowe, które wyregulują pracę całego Twojego organizmu bo nawet jeśli dostałaś okres był on sztucznie wywołany tabletkami a to też nie do końca dobre. Zdecyduj się na suplement, który Ci zapewni odpowiednią dawkę naturalnych witamin i minerałów bez dodatkowego obciążenia chemicznymi dosypkami

Odnośnik do komentarza

ja stosowałam właśnie wspomniany apotex, a dokładnie sen apotex - jak dla mnie działa super, w moim przypadku same zioła nie pomogły a tutaj w składzie jest wspomniana melatonina. Na moim przypadku nie uzależnia ale ja sięgam po tabletki sporadycznie - jak ma stresujący koniec jakiegoś projektu w pracy i wtedy zawsze dopadają mnie problemy z "wyhamowaniem" na koniec dnia i zaśnięciem.

Odnośnik do komentarza

eko_girl
A czy poza melatoniną ma coś jeszcze w sobie co wspomaga zasypianie?

w apotexie w składzie oprócz melatoniny:
chmiel - wpływa kojąco na układ nerwowy
melisa - zmniejsza niepokój i drażliwość
magnez i wit b6 - zmniejsza uczucie zmęczenia znużenia, wspiera układ nerwowy
wita d,a,e

lotti
ile się śpi po takich tabletkach ? to jest różnie w zależności od suplementu czy każdy działa tyle samo?

ja spałam 7 godzin i nie było problemu ze wstaniem

Odnośnik do komentarza

~lotti
to dobrze bo ja tego obawiam się najbardziej ;) w takim razie sama muszę wypróbować w dzień wolny od pracy żebym się nie musiała dodatkowo stresować

ja - jak na ironię losu kiedy wiem że następnego dnia mogę pospać to zasypiam szybko, problem zaczyna się kiedy odliczam godziny ile snu mi pozostało (jeśli wogóle zasnę) bo o 6:00 trzeba wstać pracy

Odnośnik do komentarza

~lotti
to dobrze bo ja tego obawiam się najbardziej ;) w takim razie sama muszę wypróbować w dzień wolny od pracy żebym się nie musiała dodatkowo stresować

Cenowo Sen Apotex też ok, kupiłam i dwie noce z rzędu zasnęłam jak dziecko :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...