Skocz do zawartości
Forum

Subkliniczna niedoczynność tarczycy


Gość bukiet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam niedoczynność przy dobrych wynikach Ft3, Ft4 i podwyższonym TSH. Wiem ,że wskazuje to na subkliniczną niedoczynność tarczycy i że nie można wykluczyć choroby autoimmunologicznej . Jakie badania powinnam zrobić ,żeby wiedzieć co mi dokładnie dolega ? Znam swoje przeciwciała: p-ciała p/peroksydazie tarczycowej : ( indeks w góre) 327,7 IU/ml ( zalecany referencyjny zakres

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Twoje wyniki sugerują, że możesz mieć chorobę Hashimoto. Schorzenie to występuje częściej u kobiet po 40 roku życia i jest to choroba o etiologii autoimmunologicznej. Charakteryzuje się obecnością przeciwciał przeciwko tyreoperoksydazie (anty-TPO) i tyreoglobulinie (anty-Tg) oraz występowaniem nacieków limfocytowych w tarczycy. Choroba może występować z wolem, z prawidłową objętością tarczycy lub jako postać zanikowa. Wszystkie postaci choroby mogą przebiegać z niedoczynnością tarczycy, subkliniczną lub jawną klinicznie.
Nie napisałaś czy się leczysz? Schorzenie to leczy się bowiem tylko tak jak niedoczynność, czyli substytucją hormonów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...