Skocz do zawartości
Forum

Nadmiar gazów żołądkowych, odbijanie się po bulimii


Gość Bleblablu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bleblablu

Witam, mam taki kłopot, ze wiele lat chorowałam na bulimię. Mogę spokojnie powiedziec, że były to ok. 3 lata. W tej chwili odczuwam potworny dyskomfort żołądkowy, gdyż czuję, że zbiera się w nim za dużo gazów i potwornie mi się odbija, dosłownie cały czas, nasila się to po jedzeniu.
Wcześniej idąc z tym objawem do lekarza miałam idealne badania krwi i moczu. Czy takie odbijanie i dyskomfort żołądkowy może byc efektem przyzwyczajenia się żołądka do zwracania, czy powinnam martwic się poważniejszym schorzeniem? Występuje u mnie także czasami ciemny stolec, ale nie potrafię określic od czego.
Chciałabym się przy okazji dowiedziec czy bulimia sprzyja tak poważnym chorobom jak chociażby rak żołądka. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

bulimia może doprowadzić do raka krtani lub przełyku, ale to najbardziej drastyczny przypadek. Ogólnie bulimia z prowokowaniem wymiotów może prowadzić do uszkodzeń szkliwa, krwawień z przełyku i języka, uszkodzenia przełyku i żołądka, perforacja żołądka, rozciągnięcie żołądka, zaparcia (zależność metabolizmu od środków przeczyszczających), zapalenie trzustki, wrzody żołądka i dwunastnicy.Więc wydaje mi sę że nadmiar gazów i odbijanie się mogą byc jak najbardziej skutkiem bulimii

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...