Skocz do zawartości
Forum

Skoki ciśnienia, mrowienie palców, zimne dłonie i stopy


Gość ina1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 23 lata i od kilku miesięcy mam problem, z którym lekarze nie mogą sobie poradzić. Od 3 miesięcy mam nawracające zawroty glowy, którym towarzyszą duszności, mdłości. W sumie nic takiego, ale od jakiegoś czasu towarzyszą temu wieczorne szumy w uszach. Podczas pierwszego ataku zawrotów głowy miałam ciśnienie 100/60 a tętno 50. Lekarz stwierdził, ze to nic poważnego, ale skierował mnie na badania. Miałam robione EKG, TK głowy, byłam tez u laryngologa i w badaniach nic nie wyszło. Ale coraz częściej pojawiają się ataki skoków ciśnienia trwające dosłownie 10 minut ( ostatnio 210/115 tętno 80) ... Dodatkowo odczuwam ostatnio dość często mrowienie palców u rąk oraz ogólnie marzne w stopy,dłonie i nie mogę ich zagrzac... Miałam dwukrotne skierowanie do szpitala, ale lekarz mnie nie przyjął, bo stwierdził, ze to nie jest sytuacja bezpośrednio zagrażająca życiu :-\ do kogo mam się zgłosić i jakie badania zrobić ? Proszę, pomóżcie :-)

Odnośnik do komentarza

To bardzo dziwne,że masz te skoki ciśnienia ,skoro wszystkie badania wyszły dobrze ,
w sumie nie wszystkie ,bo nic nie piszesz o ekg i echu serca,
a warto byłoby zrobić,żeby sprawdzić jak wygląda przepływ krwi w sercu,
koniecznie musisz dojść przyczyny,
jak z sercem wszystko będzie w porządku to ja bym zrobiła usg dooplerowskie ,chodzi mi o sprawdzenie wszystkich żył pod kątem tętniaka czy naczyniaka,
nie wiem czy tym badaniem ,czy lepiej rezonansem z kontrastem,to lekarz powinien zdecydować,

nie pozwól na lekceważenie swojej dolegliwości ze strony lekarzy,ja może jestem przewrażliwiona ,bo znam nieciekawy przypadek młodej dziewczyny,gdzie wysokie ciśnienie leczyli lekami nie dochodząc przyczyny.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...