Skocz do zawartości
Forum

Wyniki badań moczu powyżej norm


Gość KasiaCk

Rekomendowane odpowiedzi

Wyniki badań moczu powyżej normy.

Witam, miałam ostatnio robione badania do pracy i jestem zaniepokojna wynikami. Lekarz medycyny pracy skierował mnie do lekarza rodzinnego, aby zrobić posiew moczu. Jednak do lekarza mogę iść dopiero na początku sierpnia. Czy mógłby mi ktoś trochę zinterpretować te wyniki, żebym się tak nie przejmowała? Wypiszę tylko to co jest niezgodne z normami.

Badanie ogólne moczu

Ciężar właściwy 1,031 g/ml norma 1,015-1,025 g/ml
Leukocyty 25 leuk./ul norma ujemny
Ciała ketonowe 5 mg/dl norma ujemny

Osad - Badanie cytometryczne

Nabłonki płaskie 105,1 /ul norma < 20,0
Nabłonki płaskie (wpw) 19 wpw norma 0-4
Krwinki białe 37,2 /ul norma <20,0<br /> Krwinki białe (wpw) 7 wpw norma 0-5
Krwinki czerwone 12,8 /ul norma <10,0<br /> Krwinki czerwone (wpw) 2 norma 0-2
Bakterie 4257,4 /ul norma <130,0<br /> Bakterie (wpw) 766 /wpw norma 0-24

Dodam, że z badania krwi podwyższona jest jedynie glukoza
120 mg/dl norma 70 - 99

Zaniepokoiłam się tymi wynikami. Lekarz med pracy wypytywał o objawy i u mnie pojawia się uczucie dyskomfortu, ciągnięcia i bóle podbrzusza, częste korzystanie z toalety, od jakiegoś czasu mam wrażenie jakbym miała opuchnięty brzuch, nie mogę spać na brzuchu (a bardzo tak lubiłam) ale na boku też często czuję dyskomfort w okolicach brzucha, tak jakbym coś uciskała. Częste mdłości, bóle głowy, zawroty, osłabienie, szybko się męczę, jestem senna. Ciąża jest wykluczona, testy negatywne.

Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze, że musiałam ograniczyć seks z mężem, ponieważ podczas stosunku odczuwam ucisk, pojawia się ból, czasami tak silny i kujący, że nie mogę się ruszyć. Mija samoistnie po paru minutach. Mój lekarz wmawia mi nerwicę i nie chce skierować na żadne badania. Jestem w trakcie przeprowadzki, dlatego wizyta dopiero w sierpniu już u innego lekarza.

Odnośnik do komentarza

Jakiś tam masz stan zapalny,dokładnie to już urolog musi się wypowiedzieć,
póki co możesz spokojnie stosować probiotyk dopochwowy lactovaginal,który dba o równowagę bakteryjną okolic intymnych przeczytaj ulotkę w necie/
do higieny intymnej stosuj emulsje o niskim pH /z kwasem mlekowym/.

Radziłabym wizytę prywatną u urologa,im wcześniej lekarz wdroży leczenie tym lepiej.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...