Forum Zdrowie

Sylwetka serca powiększona w zakresie lewej komory

~Anonim

~Anonim

Wczoraj odebrałam mój wynik z RTG klatki piersiowej. Proszę o skomentowanie. Nadmienię, że we wrześniu i ponownie na koniec pazdziernika chorowałam na zapalenie oskrzeli. Leczę sie od wielu lat na nadciśnienie. Proszę o skomentowanie wyniku. Na zdjęciu w projekcji P-A w pełnym wdechu nie występują żadne objwy patologii ze strony śródpiersia. Sylwetka serca powiększona w zakresie lewej komory. Miąższ płucny obustronnie jednakowo przejrzysty, bez zmian naciekowych, prawidłowy rysunek naciekowy. Wzmozony rysunek okołooskrzelowy o charakterze przewlekłym wczesnym. Pozapalnie pogrubiała opłucna szczytowa prawostronnie. Drobne zwłóknienia pozapalne w okolicy poszerzonych wnęk płucnych. Kąty żebrowo-przeponowe są spłycone i słabo widoczne. Nie stwierdza się nieprawidłowości w uwidocznionych strukturach podprzeponowych i tkankach miękkich ściany klatki piersiowej. Klatka piersiowa jest symetryczna bez zmian patologicznych w żebrach i innych uwidocznionych strukturach kostnych. Szczelina pozioma ustawiona prawidłowo.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~FuTuReLooK

~FuTuReLooK

czy palisz papierosy/ od jak dawna? Czy mierzysz sobie ciśnienie / jakie masz wartości

Właściwie nie ma się do czego bardzo przyczepić, masz zmiany pochorobowe, ale już zaleczone, poza tym daje się we znaki nadciśnienie ( od jak dawna chorujesz?) - przerost l. komory