Skocz do zawartości
Forum

Biegunka od roku


Gość Krzysiek99

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek99

Właśnie zaczął boleć mnie brzuch.
Od kilku godzin mam bóle głowy.
Od kilku dni mam duszności.

Od ponad roku mam biegunkę.

Gdy to piszę, mam również zgagę (palenie w przełyku) oraz pieczenie w gardle.

W dodatku strasznie bolą mnie plecy.
Czy już dzwonić po pogotowie czy czekać na wizytę u lekarza?

Odnośnik do komentarza

a leczyłeś już jakoś tą biegunkę?? Skoro masz ją od roku to musisz mieć nieźle wycieńczony organizm, na biegunkę dobre są probiotyki ale w Twoim wypadku to trzeba by je brać przynajmniej z miesiąc. Lepiej pójść do lekarza zrobić badania

Odnośnik do komentarza

"Jakie mogą być przyczyny biegunki przewlekłej?

Biegunka przewlekła zwykle nie jest tak burzliwa, jak ostry epizod biegunkowy, ale z powodu długotrwałego przebiegu może doprowadzić do ciężkich zaburzeń metabolicznych.

Do przewlekłej biegunki z wyniszczeniem prowadzą:

choroby trzustki ze znacznym upośledzeniem jej czynności (przewlekłe zapalenie, mukowiscydoza, rak; zobacz: Choroby trzustki)
celiakia, czyli choroba trzewna, występująca w każdej grupie wiekowej, nie tylko u dzieci
choroby zapalne jelit - swoiste, np. pełzakowica (ameboza) oraz nieswoiste, np. choroba Leśniowskiego i Crohna bądź wrzodziejące zapalenie jelita grubego
inne, m.in. przebyta resekcja odcinkowa jelita, miażdżyca.

Biegunkę nie prowadząca do niedoborów powodują:

niektóre postacie zapalenia jelita grubego
nadczynność tarczycy
zaburzenia czynnościowe, określane mianem zespołu jelita drażliwego.

Ta ostatnia przyczyna jest warta podkreślenia, gdyż powoduje niepokój pacjentów i dość często prowadzi do konsultacji oraz licznych badań. "

Zasugeruj lekarzowi badania pod kątem tych przyczyn.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

~ten-sam
bylem u lekarza, ale zadnych badan nie zlecil, tylko dal leki ktore dzialaly tylko wtedy gdy je bralem

lekarz kazal je brac przez tydzien no to bralem

pozniej objawy powrocily

i co potem już nie poszedłeś do lekarza? nie zaciekawiło Cię to że pomimo lekow nadal ją masz? powinieneś isć do gastrologa, zrobić sobie kolonoskopie i wtedy podjąć odpowiednie leczenie

Odnośnik do komentarza

dziękuję Wam za wszystkie porady, oraz napisanie do czego prowadzi i co powoduje taka biegunka

w poniedziałek idę do innego lekarza (tym razem, będzie to lekarz, który jest jednocześnie kierownikiem przychodni), ponieważ myślę, że jest to biegunka z wyniszczeniem

poproszę o badania, a żadnych leków w ciemno brać nie będę

ciekawy jestem co za badania mi zleci

mam tylko nadzieję, że to nie mukowiscydoza ani nie rak

Odnośnik do komentarza
Gość graszzka

~ten-sam
dziękuję Wam za wszystkie porady, oraz napisanie do czego prowadzi i co powoduje taka biegunka

w poniedziałek idę do innego lekarza (tym razem, będzie to lekarz, który jest jednocześnie kierownikiem przychodni), ponieważ myślę, że jest to biegunka z wyniszczeniem

poproszę o badania, a żadnych leków w ciemno brać nie będę

ciekawy jestem co za badania mi zleci

mam tylko nadzieję, że to nie mukowiscydoza ani nie rak


słusznie, koniecznie trzeba do lekarza. Pewnie zleci Ci branie probiotyków przez dłuższy czas

Odnośnik do komentarza

To co powiecie na to ze moja zona ma biegunki kilka razy dziennie od 1,5roku jezdzila po lekarzach kazda menda to bagatelizowala. Od 2 tygodni jezdzimy prywatnie robic badania. W ciagu Tygodnia schudla 4kg. Wynika kalu ma kiepskie plus ukryta krew w kale. Poszla z wynikami do jakiegos doktorka yo przeposal jej cos na gardlo bo ja piecze. Wziela wyniki a ten nic. Teraz musimy jechac do szpitala do pewnego lekarza z polecenia lekarza prywatnego by wyszlo co jej jest. Nie wsppmnie ze od 2-3tygodni jej stan sie pogarsza. Jest slaba szybko sie meczy schudla nie ma checi jesc co nie zje to btzuch ja boli kluje. Plus goraczka o ostatnich dniach. Pozostaje tylko szpital juz. Masakra (lekarze)

Odnośnik do komentarza

Człowiek, który ma biegunkę od roku... coś takiego nie jest możliwe, mylicie objawy. A ogólnie przy biegunce nie czeka się aż sama przejdzie, tylko bierze się Smectę. Wtedy problem powinien w krótkim czasie zniknąć, zatrzymać się, usuniecie wirusa. Przecież czekaniem można się doprowadzić do masakry.

Odnośnik do komentarza

Ja również mam biegunkę od roku kilka razy czasami kilka naście razy na dobędzie tego ciągły ból brzucha który czasami ostro narasta i bardzo bolesna perestaltyke jelit . Miałem już wykonywane badania gastroskopi i kolonoskopi nic nie wykryły . Lekarze podawali mi najpierw pentase bo sadzili ze to lesniowski cron ale badania histopatologi jelita wykluczyły to od jakoś 6 miesięcy jestem na probiotyku san Pro ibs i na leku spowalniającym motorykę jelit debretin ale oczywiście nic nie pomagają nie wiem już co mam robić wszystkie choroby już chyba zostały wykluczone . Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad tym czy to nie może być coś związane z kręgosłupem bo mam tez problem (dyskopatię) w odcinku L4iL5 a za motorykę jelit odpowiada splot auerbacha a on właśnie tamtędy przechodzi może to jakiś ucisk . Wiem ze to głupie ale może zamiast gastrologa powinienem iść do neurologa bo u psychiatry już byłem

Odnośnik do komentarza

To wcale nie jest glupie...,mojej kuzynce na bóle brzucha nic nie pomagało, miała też wszystkie badania, lekarze też sugerowali, że to pewnie od kręgosłupa, choć ja nie wierzę, żeby takie objawy dawał kręgosłup, a jak nie wiadomo co, to najłatwiej zwalić na niego.
Ale do rzeczy, okazało się, a do takich wniosków doszedł w końcu jakiś gastrolog, mianowicie, że to będzie sprawa nerwicy, zapisał jakieś psychotropy, które pomogły na jakiś czas, po czym skierował do psychiatry i dalej pomagają jej leki od psychiatry.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

To nie może być biegunka. Kilka dni biegunki to już masakra dla organizmu. Luźny stolec to nie biegunka, ale też wymaga konsultacji z lekarzem i badań. Co się dzieje, to trzeba od razu brak lek, coś w typie smecty - wszystko powinno być wtedy w najlepszym porządku.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio opisywałem Wam mój przypadek biegunki od roku i zastanawiałem się czy to może coś z kręgosłupem otóż to mikroskopowe zapalenie jelita bynajmniej tak stwierdziła jedna pani doktor po wykonaniu kilku badań gastroskopi kolonoskopi i TK jamy brzusznej dostaje Asmax (mesalazyna) biorę ja już ze 2 tygodnie i jestem na diecie ubogo resztkowej a biegunka jak była tak jest i tak już ja mam od ponad roku po 10 - 15 razy na dobę prawie sama woda co mam dalej robić może to nie jest jednak to bo czytałem ze ten lek działa odrazu już po pierwszych dawkach

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...