Skocz do zawartości
Forum

Niewydolność przysadki


Gość aaaasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 25 lat od roku staramy się z mężem o dziecko lecz niestety nic z tego nie wychodzi. Mój ginekolog zlecił mi badania hormonów proszę o krótką interpretację. TSH 3 2,020 mlU/l (3 dzień cyklu) FSH 5,7 mlU/ml (3 dzień cyklu) LH 3,0 mUl/ml (3 dzień cyklu) Prolaktyna 258,70 mlU/l (3 dzień cyklu) Testosteron 0,444 ng/ml (3 dzień cyklu)

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Teoretycznie wartości FSH i LH są prawidłowe, aczkolwiek bardziej istotny jest stosunek stężeń obu gonadotropin. W przypadku prawidłowego cyklu stosunek LH:FSH jest bliski 1, u Pani wynosi on 0,53, co oznaczać może niewydolność przysadki.
Prolaktyna jest ok, natomiast nie jestem przekonana czy dobrze napisała Pani wartość lub jednostki wyniku testosteronu i TSH, co uniemożliwia interpretację.

Odnośnik do komentarza
Gość peligrosa

Witam, bardzo proszę o interpretację wyników badań hormonalnych. Jestem kobietą, mam 27 lat. Mam nieregularną miesiączkę, tak więc trudno powiedzieć w jakiej fazie cyklu robiłam badania. Ostatnio zamiast miesiączki 31 stycznia miałam jednodniowe plamienie. Od tego czasu nie miałam miesiączki (dziś jest 9 marca). Nie biorę tabletek antykoncepcyjnych, brałam przez rok (ostatnie opakowanie w grudniu 2010) na uregulowanie okresu, jednak widać to nic nie dało. Lekarz nie mówił bym zrobiła sobie badania hormonalne przed braniem tych tabletek, dlatego teraz postanowiłam zrobić je sama. Być może powinnam zrobić jeszcze jakieś, jeśli tak to proszę o podpowiedź. Wyniki tych które robiłam: 4 marca 2011 (rano na czczo): TSH/ met. ELFA/ 0,93 ulU/l Prolaktyna 11,41 ng/ml 8 marca (popołudniu 3,5 godziny po posiłku) Progesteron 0,51 ng/ml Testosteron 0,16 ng/ml Z góry dziękuję za odp. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...