Skocz do zawartości
Forum

Rak jasnokomórkowy nerki


Gość yria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam wielką prośbę. Mój Tata miał niedawno usuniętą nerkę. Załączam wynik badania histopatologicznego. Na tyle na ile udało mi się wyczytać w internecie sytuacja jest niewesoła. Moim zdaniem Tata natychmiast powinien udać się do dobrego onkologa ale problem w tym,że on nie chce! Zbiera się do każdej wizyty ze strasznym oporem a ja też nie chcę go niepotrzebnie straszyć bo może źle interpretuję te wyniki. Nerka z białawym guzem średnicy 3 cm. Guz nacieka torebkę nerki. W tłuszczu okołonerkowym widoczny fragment nadnercza. Rak jasnokomórkowy nerki. Stopień złośliwości wg Fuhrmana: 4.Nowotwór nacieka torebkę nerki oraz tkankę tłuszczową okołonerkowoą. Ponad to widoczny jest przerzut raka do nadnercza. Widoczne są również zatory z komórek nowotworowych w świetle cienkościennych, śródnerkowych naczyń żylnych. Miąższ nerki poza guzem o prawidłowej budowie histologicznej. W wycinkach z miedniczki nerkowej, kikuta moczowodu oraz naczyń nerkowych w obrębie wnęki nerki cech rozrostu nowotworowego nie stwierdza się. pTNM: T3aNx. Z tego co mi się udało wyczytać to jest to rak złośliwy z możliwymi przerzutami do węzłów chłonnych , tak? No i na nadnercza. Ta skala Fuhrmana mnie osłabiła...Proszę o informację na temat rokowań przy takich wynikach i co i jak dalej powinniśmy zrobić. Czy w ogóle w tych wynikach jest jakikolwiek jasny punkt, którego się można uczepić?

Odnośnik do komentarza
Gość FuTuReLooK

Zdecydowanie doradzam JAK NAJSZYBSZA szczegółową diagnostykę. Z opisu wynika, że rak w momencie operacji był już w stadzium przeżutowy, o czym świaczą jego ogniska w nadnerczu oraz zatory w naczyniach krwionośnych. Jest wysoce prawdopodobne, że w orgniźmie ojca znajduje się ognisko przerzutowe!Największy problem polega na tym, że da ono o sobie znać dopiero, kiedy będzie już za późno na wyleczenie! Proszę spróbować wytłumaczyć ojcu o możliwym zagrożeniu, oraz o tym, że sama diagnostya jest mało inwazyjna ( a już na pewno dużo lepsza niż sama operacja). Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...