Skocz do zawartości
Forum

Ból stawów kręgosłupa i kości a zapalenie stawów


Gość Marcin914

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin914

Witam. Od paru miesiecy miewam bole stawów, kregoslupa, kosci. Nasilają się podczas wykonywania czynnosci ale i również szczególnie kręgosłup, dłonie, stopy zaraz po przebudzeniu się i muszę odczekać leżąc kilkanaście minut żeby ból trochę ustapił. Wizyta u reumatologa zakończyła się tabletkami na maź stawową oraz słowami "nic Ci nie jest ruszaj się więcej a nie tylko siedzisz" .. Problem w tym że od zawze prowadziłem aktywny tryb życia a bóle pojawiły się z dnia na dzień... Na chwilę obecną chodzę o kuli gdyż bez niej nie jestem w stanie przejść dłuższego dystansu, pisanie długopisem dłuższy czas wywołuje bole palców oraz po próbach dłuższych (niestety wymuszonych przez "pilne sprawy") zauwazyłem spuchnięcie stopy oraz ból przy ruchu ale i w spoczynku oraz bole dloni, palcy jak i zmiany szczególnie na palcach. Załączam zdjęcia palcy i z góry przepraszam za jakość ale niestety tylko taki aparat mam pod ręką. Opiszę że widoczne biale plamki to pekniecie na palcach ktore pokazaly mi sie po dluzszym wykonywaniu czynnosci dlonia.. (głównie pisanie, praca przy komputerze, jak i trzymanie kuli[co chwilę musze luzowac chwyt z powodu bolu]), może to i moje złudzenie ale jakby rzucała mi się w oczy krzywizna palcy oraz może niewidoczne na zdjęciach ale widoczne "na żywo" czerwone miejsca na zgieciach oraz male opuchniecia i tak jakby guzki, narośle. Bardzo proszę o doradzenie gdyż nie wiem czy brnąć dalej w wizytu u tego lekarza czy szukać pomocy gdzie indziej. Jest to dla mnie bardzo ważne gdyż z dnia na dzień ból się zwiększa a zakres ruchów jak i mozliwy czas wykonywania czynnosci (np. pisanie) zmniejsza sie z powodu bolu ..
http://zapodaj.net/ae95d53b83aee.jpg.html http://zapodaj.net/67377ea0c7e2c.jpg.html http://zapodaj.net/f0a010b1cdf43.jpg.html

Odnośnik do komentarza

Nie piszesz ile masz lat ,a to jest istotne,
na pewno powinieneś być leczony przez reumatologa,mieć zlecone badania krwi pod kątem chorób reumatycznych,
oraz rezonans magnetyczny,

a tych są różne rodzaje ,

"Choroby reumatyczne (potocznie reumatyzm) – grupa chorób charakteryzujących się przewlekłymi zmianami zapalnymi w obrębie tkanki łącznej, spowodowanymi najczęściej reakcją autoimmunologiczną. Grupa chorób reumatycznych objawia się często zmianami chorobowymi w stawach i kościach, dając objawy bólowe i w skrajnych przypadkach ograniczenie ruchomości stawów, aż do całkowitego ich usztywnienia. Słowem „reumatyzm” lub też „gościec” najczęściej określa się w mowie potocznej reumatoidalne zapalenie stawów."

Mnie to wygląda na rzs,ale to musi stwierdzić lekarz specjalista.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Marcin914

Z Nerwów zapomniałem tych informacji. Mam 23 lata . Na chwilę obecną odbywam wizyty u reumatologa lecz nie satysfakcjonują mnie one i przymierzam się do spróbowania gdzieś indziej. Badania krwi , owszem miałem robione pod kątem wątroby, cukrzycy. Gdy tam było wszystko ok pytania o narkotyki , alkohol.. a potem diagnoza żebym nie siedział tyle przed komputerem i tabletki Arthron Complex czyli na "maź stawową". O RTG ani słowa chociaż pytałem się czy nie było by przydatne wtedy usłyszałem że tam nic sie nie pokaże... o Rezonansie tym bardziej zero informacji.

Odnośnik do komentarza

ja na Twoim miesjcu zmieniłabym lekarza, skoro to leczenie cię nie satysfakcjonuje. Powinieneś zrobić chociażby badanie na czynnik reumatoidalny, zrobić prześwietlenie tych stawów. Dziwne że lekarz do tej pory Ci tego nie zlecil

Odnośnik do komentarza

Koszulki na podczerwień to trochę jak te rezonatory fotonowe na które dała naciągnąć się moja Babcia.Miała straszne problemy z kolanami, zwyrodnienie stawów, reumatyzm. Ogólnie była zakwalifikowana do operacji na endoprotezy ale ze względu na wiek(86 lat) nie chciała się poddawać znieczuleniu ogólnemu. Ale ból tak uniemożliwiał jej życie, że wciąż szukała (padała też ofiarą oszustów sprzedających te śmieszne rezonatory) aż wyczytała o metodzie orthokine - jak dla mnie rewelacja. Przyjeżdżaliśmy ze Szczecina do Zielonej Góry. Klinika nazywa się ortholine i w ciągu 3 tygodni Babcia zapomniała co to ból kolan - jaka była jej radość gdy mogła chodzić bez laski, wsiadać do autobusu bez stresu czy podjedzie niskopodłogowy.A metoda polega na ostrzykiwaniu chorych stawów specjalną surowicą wytwarzaną z krwi pacjenta. Tutaj można sobie to obejrzeć http://ortholine.pl/orthokine/ z tego co się orientuje na kręgosłup i reumatyzm też ta terapia dziala

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...