Skocz do zawartości
Forum

Niedoczynność tarczycy a suplementy


Gość MangoManiaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MangoManiaczka

Witam,
choruję na niedoczynność tarczycy i Hashimoto. Bardzo ciężko jest uregulować u mnie poziom tsh, raz mam na dolnej granicy a raz na górnej Koszmar jaki przechodzę i jak się czuję. Objawy niedoczynności mam stale. Moje pytanie brzmi: Czy przy niedoczynności można zażywać żeń szeń, biotebal (biotynę na poprawę włosów). Zostałam poinformowana że w moim przypadku wyjazdy nad morze, cokolwiek z jodem to zakaz. Nad morze raz na jakiś czas mogę.. Ale suplementy typu Kelp odpadają. Za bardzo nie wiem już się gubię, myślałam, ze tsh się uregulowało jak było niskie. A teraz jest coraz gorzej. Dostałam wyższą dawkę i wit.D. Jestem wymęczona, mam bardzo niskie ciśnienie i zero chęci do życia :( podpowiedzcie co robić. Na razie wymyśliłam konsultację u innego lekarza. Nadmienię, że mam małego guzka na tarczycy, którego obserwujemy. Mam 28 lat a nie mam na nic sił..

Odnośnik do komentarza

A czy wytłumaczono, dlaczego nie należy brać jodu przy niedoczynności? Wydawało mi się ( i czytałam też na forach), że powinno być odwrotnie. Preparat, o którym wspominasz, wspomaga produkcję hormonów tarczycy. Nawet sama zastanawiałam się, czy nie kupić go mężowi, któremu jeden z koniecznych leków nasercowych niszczy tarczycę. Mąż bierze Eutyrox i ostatnio musiał zwiększyć dawkę, bo TSH wzrosło do 8

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...