Skocz do zawartości
Forum

Suchość w gardle, kaszel i żółty osad na języku


Gość Jank

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam 29 lat. Przez ponad 5 lat paliłem papierosy (rzuciłem ok 5 lat temu), obecnie raz w tygodniu palę marihuanę z tytoniem (z filtrem) i spożywam spore ilości alkoholu w weekendy (z 5 piw x 2). Mam dietę w miarę umiarkowaną: jadam niezdrowe rzeczy, ale nie w wielkich ilościach, nie stronię też od warzyw. Uprawiam regularnie sport i mam niezłą kondycję.

Z natury mam dość grubą szyję.

Od niepamiętnych czasów zdarzają mi się okresy nocnego suszenia i spowodowanego tym kaszlu. Zwłaszcza nad ranem, w konsekwencji czego rano nie mogę czasem spać na plecach.

Parę lat temu miewałem uczucie czegoś w gardl (szyi?) pomiędzy grdyką i brodą, ale laryngolodzy nic nigdy nie znaleźli.

Od dawno miewam żółty osad /nalot na języku, który usuwam myjąc zęby.

Ok. rok temu miałem dziwny posmak w buzi i po gastroskopii i stwierdzano delikatne podrażnienie refluksowe. Po braniu jakiegoś leku przeszło mi.

Ostatnio mam dziwne uczucie pod grdyką, nad obojczykiem. Jest nie miłe i wywołuje u mnie nie pokój.
Jednego dnia jest obecne, następnego znika. Nie mam problemów oddychaniem, przełykanie, nie mam guzków, nie pluję krwią, nie mam napadów kaszlu.
Apetyt w normie.

Chrypę miewam delikatną, ale nie cały czas. Wczoraj miałem metaliczny posmak, ale tak jakby w gardle, a nie w buzi. Miewam uczucie jakby delikatnego drętwienia języka. Miewam zgagi.

Laryngolog nie stwierdził zupełnie nic choćby odrobinę niepokojącego.

Ale to uczucie mam choćby teraz i jest naprawdę trudne do zignorowania.

Czy to może być rak przełyku? Rak pod-głośni? Refluks?

Jakie badania powinienem zrobić, żeby wykluczyć najgorsze i zapobiec rozwijaniu się tego, czymkolwiek to jest?

Czy może to mieć jakiś związek z boreliozą lub tężyczką na które badania, z przyczyn zupełnie niezależnych od tego, obecnie wykonuję?

Bardzo proszę o radę.

Janek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...