Skocz do zawartości
Forum

Ból, drętwienie i mrowienie głowy a guz mózgu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam na imię Krzysiek i mam 15 lat.
Od kilku dni mam jakieś dziwne bóle głowy.
Boli mnie najcześciej z tyłu , nad karkiem i promieniuje do samej góry , tam gdzie jest płat ciemieniowy.
Bóle są różne.
Najczęściej jest to ucisk , mam wrażenie tak jakby krew nie dopływała mi do mózgu , jakby coś tak było..
Czasami jest to drętwienie i mrowienie , a czasami jednomiejscowy przypominający ukłucie ból.
Dochodzą do tego zawroty głowy , senność , wrażliwość na światło , zaburzenia wzroku itp...
Dodam że boli mnie również kark , przy lekkim poruszeniu głową słysze i czuję strzelanie kości i ból w karku.
Najczęściej odczuwam ból przy odchylaniu głowy do tyłu.
Mam również wrażenie że to może być jakieś zwyrodnienie , bo lewa łopatka jest niżej położona od prawej.
Tryb życia mam bardziej siedzący , mało wychodzę na dwór podczas roku szkolnego.
Zazwyczaj siedzę przed komputerem w jednej pozycji , odrabiam lekcje , ucze się itp.
Dodatkowo dochodzą stresy związane ze szkoła , a mianowicie poprawianie ocen.
Tomograw komputerowy głowy oraz EEG głowy miałem robiony , ale to kilka lat temu.
Naczytałem się tych objawów różnych chorób w internecie i jeszcze bardziej się dobijam :(
Zapomniałem dodać że jak wyjdę z domu , porobię coś innego , to bóle najczesciej ustępują :)
Proszę o pomoc!
Co mam zrobić ?
Czy to może być guz mózgu , nerwica a może zwyrodnienie?

Odnośnik do komentarza

~mgmg
Pytalem z ciekawosci.
Objawy moim zdaniem nie wskazuja na guza.
pojdz do okulisty z tymi zaburzeniami wzroku. Jakie to sa zaburzenia?
nierownosc lopatek = skolioza, na zwyrodnienie jestes za mlody.

u okulisty byłem rok temu , najbliższy termin mam w lipcu na kolejną kontrolną wizytę .
Dno oka i ostrość wzroku miałem dobrą .
Ogólnie wszystko było w porządku.
A co do tych zaburzeń to tak jak wspominałem :
-Wrażliwość na światło
-Pogorszenie ostrości
-Czasem widzenie przez mgłę

Ogólnie może się coś dziać , bo płat potyliczny z tyłu głowy odpowiada głównie za równowagę i wzrok :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...