Skocz do zawartości
Forum

Zaparcia i problemy z wypróżnianiem


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem mężczyzną, mam 35 lat. Mam problemy z wypróżnianiem się, tzn. mam zaparcia.
Takie problemy mam od ok. pół roku i od tego czasu kilka razy zaparcia trwały od jednego tygodnia aż do dwóch tygodni. Wcześniej nie miałem z tym problemów, wręcz przeciwnie, miałem bardzo dobrą przemianę materii. W moim życiu nic szczególnego się nie zmieniło w żywieniu jak i w trybie życia. Piję codziennie ok. 2 l wody. Nic mnie nie boli, mam apetyt, nie choruję na nic więcej, nie miałem żadnych operacji, praca - siedząca.
Zrobiłem badania: TSH wynik 2,06; glukoza wynik 79; morfologia krwi w normie (hemoglobina 13,6); bad. moczu w normie; OB 5; RTG jamy brzusznej na stojąco nie stwierdziło cech niedrożności przewodu pokarmowego; Kolonoskopia: Per rectum - prawidłowe napięcie zwieraczy. Oczyszczenie jelita grubego dobre - nieco zalegającej treści kałowej w kątnicy. Aparatem dotarto do kątnicy uwidaczniając zastawkę krętniczo-kątniczą. Kątnica, wstępnica, poprzecznica, zstępnica, esica i odbytnica prawidłowe.
Proszę o pomoc jak mogę pozbyć się tych dolegliwości, gdzie się udać oraz jakie wykonać jeszcze badania.

Odnośnik do komentarza

Badania tu raczej nic nie wniosą,
najlepiej stosować metody naturalne,
powinna Ci pomóc dieta bogatoresztkowa wprowadzona na stałe,
http://www.vitanatural.pl/dieta-bogatoresztkowa-wysokob%C5%82onnikowa-przeciw-zaparciom

z mojego doświadczenia pomaga,
owsianka z otrębami i suszonymi owocami na śniadania,chleb z ziarnami zbóż,śliwki suszone.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...