Skocz do zawartości
Forum

Refluksowe zapalenie przełyku


Gość gastroskopia15

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gastroskopia15

Witam
Jakiś czas temu zaczęły się moje problemy z bólami w nadbrzuszu. Bóle są promieniujące do pleców do łopatek w zasadzie to mam wrażenie że nawet bolą mnie ręce. Podczas bólu z trudem oddycham, robię się żółta na twarzy i rękach, czasami przechodzi po 10 minutach czasami po ponad godzinie. Podczas bólu nie mogę ani piernąć ani beknąć dopiero gdy to sie uda ból ustępuje.Do tego dochodzi częste bekanie - samym powietrzem nie odbija mi się żadną kwaśną treścią, częste śmierdzące wiatry i raz na jakiś czas cuchnący stolec (w między czasie stolce mają normalny zapach). Zapach jest taki jakby coś gniło, obcy ludzie nawet tak stwierdzili jak miałam przyjemność załatwiania się w publicznej toalecie w hipermarkecie. Smród byl tak straszny ze kto wchodził to komentował, że coś gnije.
Byłam z tym u lekarza pierwszego kontaktu, wysłał mnie do chirurga. Ten stwierdził, że to zapalenie żołądka i wysłał na gastroskopie. Oto wyniki gastroskopii:

Przełyk drożny, błona śluzowa w górnej i środkowej części bez zmian. W dolnej części niewielki obrzęk, zaczerwienienie śluzówki. Stycznie do linii pojedyncze ubytki nabłonka o długości 2-3mm. W inwersji podwypustowo cechy nieszczelności wpustu. Jeziorko śluzowe z domieszką żółci i śluzu dość obfite. Żołądek o prawidłowym świetle i ruchomości ścian. Błona śluzowa całego żołądka rozpulchniona ogniskowo umiarkowanie przekrwiona, zaczerwieniona szczególnie w antrum. Odźwiernik o prawidłowej symetrii drożny. Opuszka dwunastnicy kształtna bez ubytków. Błona śluzowa części pozaopuszkowej w granicach normy.
Rozpoznanie: Refluksowe zapalenie przełyku typu A wg LA. Przewlekłe aktywne zapalenie żołądka. Test ureazowy na HP ujemny.

Czy moje powyższe dolegliwości są wynikiem tego zapalenia żołądka czy może to coś bardziej poważnego z jelitem i powinnam mieć wykonaną kolonoskopie. Proszę o odpowiedź dodam, że jestem młodą osobą poniżej 30 roku życia raczej o aktywnym trybie życia.

Odnośnik do komentarza

A miałaś usg wątroby,takie bóle w nadbrzuszu,promieniujące do pleców mogą być od kamieni w woreczku,jeśli jak piszesz robisz się żółta w trakcie ataku to coś od wątroby,
z jelitami to raczej nie ma nic wspólnego.

Pij codziennie na czczo siemię lniane,ma działanie osłonowe na śluzówkę żołądka.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość gastroskopia15

teraz mam bole praktycznie codziennie nie wazne co zjem czy nie zjem, poza tym mam teraz jakies trudnosci w przelykaniu nie wiem czy to ma zwiazek z moimi dolegliwosciami ale wyskoczyl mi jeszcze guz na glowie juz tak mam go 3 miesiac. Wizyte u chirurga mam dopiero za tydzien, a do tego czasu nie wiem co bedzie. Moze to jakies pasozyty mnie zaatakowaly? Jestem ciekawa jak przyjdzie wynik tych wycinkow. Jestem zupelnie nie do zycia. :(

Odnośnik do komentarza

To co piszesz o bekaniu i puszczaniu gazów to zapewne objawy stwierdzonego u Ciebie zapalenia żołądka, ten cuchnący stolec najprawdopodobniej też. W sumie bóle w nadbrzuszu też są tego charakterystycznym objawem.
Natomiast te bóle od których robisz się żółta też mi bardziej pasują do problemów z wątrobą.
A jak to jest, leczysz się już na to zapalenie żołądka i te kamienie? Jeśli tak, to od jakiego czasu?

Odnośnik do komentarza
Gość gastroskopia15

Nie nie lecze sie jeszcze na zapalenie zoladka dopiero we wtorek mam wizyte u chirurga, a za 3 tygodnie maja byc wyniki tych wycinkow co mi pobrali.
Z kamieniami to w ogole byla dluga historia, w ogole o nich nie wiedzialam gdyby nie przypadek. Poszlam do szpitala w innej sprawie - pieczenie w klatce piersiowej i przyspieszony puls. Tam porobili mi mase badan biochemiczne morfologie holtera ekg i usg i wlasnie na tym usg wyszlo ze mam pelno malych kamyczkow. Jednak lekarz powiedzial ze skoro nie boli to nic sie z tym nie robi (nigdy nie mialam takiego bolu brzucha na ktory musialabym brac tabletke). W szpitalu zaczelo sie to dziwne "gazowanie" i nie tylko je mialam ja ale tez pacjentka co lezala obok. Nie wiem czy cos w jedzeniu bylo czy co? Bole te co opisuje pojawily sie 2 dni po wyjsciu ze szpitala i trwaja z przerwami do dzis (czyli juz 7 miesiac). Juz nawet zaczelam myslec czy mnie tam jakims pasozytem nie zarazili.
CO do gastrpskopii to po niej bole sie nasilily (byl okres kiedy nie mialam boli 3 tygodnie). Teraz ida swieta a ja sie zastanawiam co ja bede jadla jak ja na samych sucharach. Mam nadzieje ze ten lekarz da mi chociaz jakies tabletki. Juz nie mam sily ograniczylam zycie towarzyskie z domu nie wychodze wieczorem ze strachu ze zlapie mnie po drodze ten bol. Teraz doszly jeszcze lekkie bole w dole brzucha jak nacisne w miejscu gdzie boli bekam i tak naokraglo juz naprawde nie mam sily ...
Przy okazji rozmawialam ze znajoma lekarka i powiedziala ze to najprawdopodobniej od woreczka te objawy i trzeba go usunac, bo nie ma co sie meczyc.

Odnośnik do komentarza

No to jak jeszcze nie zaczęłaś się leczyć, to nic dziwnego, że nadal źle się czujesz. Trzeba najpierw podjać leczenie bo możliwe, że to wszystko przez żołądek albo te kamienie.
Moim zdaniem to, że w szpitalu zarazili Cię jakimś pasożytem jest mało prawdopodobne.
Jeśli chodzi o to, na jaką dietę możesz sobie pozwolić w najbliższym czasie/w tym świątecznym/, to wypytaj się dokładnie o to lekarza we wtorek.

Odnośnik do komentarza
Gość gastroskopia15

~mgmg
Może się robić żólta (blada) z bólu albo - ewentualnie może dochodzić do skurczu przewodów żółciowych (chociaż musiałby trwać kilka godzin, żeby zaczęła się zółtaczka, tak myslę).

Najgorsze jest to ze zbiera mi sie podczas tych boli na wymioty, dusze sie i dusze mam slinotok i nic. Dostalam od znajomej lekarki rodzinnej wskazowki dotyczace diety, w zasadzie nic nie moge jesc. Rozmawialam z kolezanka tez miala to samo nie robili jej gastroskopii tylko po usg poszla od razu do szpitala na usuniecie kamieni. Nic czekam do wtorku co ten chirurg zadecyduje.

Odnośnik do komentarza
Gość gastroskopia15

W sumie nic ciekawego, mam czekac na wyniki analizy tych wycinkow co pobrali mi na gastroskopii. Dal skierownie do gastrologa i powiedzial ze te bole to nie od kamieni tylko od zoladka, ale sie jeszcze upewni jak beda te wyniki. Spytalam sie co mam jest to powiedzial ze nic smazonego. Teraz znow bede czekac na wizyte u gastrologa ...

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynowa babeczka

Jeśli te dolegliwości pojawiły się w trakcie pobytu w szpitalu to zastanów się nad badaniami na grzyby i bakterie bo nie jest żadną tajemnicą ze w szpitalu dochodzi do częstych zakażeń .
Niekiedy ludzie miesiacami szukaja przyczyny robiac dziesiatki badań a żródło cierpienia leży w pasożytach niestety .

Odnośnik do komentarza
Gość gastroskopia15

~cytrynowa babeczka
Jeśli te dolegliwości pojawiły się w trakcie pobytu w szpitalu to zastanów się nad badaniami na grzyby i bakterie bo nie jest żadną tajemnicą ze w szpitalu dochodzi do częstych zakażeń .
Niekiedy ludzie miesiacami szukaja przyczyny robiac dziesiatki badań a żródło cierpienia leży w pasożytach niestety .

No wlasnie to mnie tak zastanawia, bo tj pisalam wczesniej przed szpitalem do ktorego poszlam w innej sprawie nie mialam ani bolow brzucha na ktore musialabym brac tabletki ani nie odbijalo mi sie tak jak teraz. Wiadomo jak wypilam cos gazowanego to mi sie odbilo ale jakos nie zwracalam na to uwagi. To samo nie puszczalam smierdzacych bakow moglam spokojnie jechac komunikacja miejska, a teraz sa dni kiedy musze na sile wstrzymywac gazy zeby innych ludzi nie "potruc". Co do tych dolegliwosci kobieta po 70-tce lezaca ze mna na sali miala to samo smierdzace gazy i bekanie. Same bole brzucha zaczely sie u mnie po wyjsciu ze szpitala ...

Odnośnik do komentarza
Gość gastroskopia15

ka-wa
A pijesz siemię lniane na czczo?
Wypróbuj też pić codziennie kefir naturalny/zsiadłe mleko,
też działa osłonowo na cały przewód pokarmowy,ponadto dostarcza nam pożyteczne bakterie,hamując tym samym rozwój różnych patogenów,
powinno pomóc na odbijanie i te gazy.

mam zamiar pic siemie lniane, co do kefiru/zsiadlego mleka to lekarz mi odradzil na problemy zoladkowe i z kamieniami.

Odnośnik do komentarza
Gość gastroskopia15

Byłam wczoraj u gastrologa, jestem strasznie zawiedziona. Wizyta wraz z wypisaniem recepty trwala nie dluzej niz 2 minuty. Jeszcze na koncu powiedzial: to wszystko z mojej strony do widzenia. Przepisal mi loseprazol 56 tabletek i tylko stwierdzil ze te bole to nie od woreczka ...
A od wczoraj towarzyszy mi jakas dziwna kolka z prawej strony nadbrzusza :(

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!
refluksowe zapalenie przełyku i zapalenie błony śluzowej żoładka (gastritis chronica ex.) nie powodują wzdęć, gazów, cuchnących wiatrów. Jeżeli stosuje Pan inhibitory pompy protonowej, to opisane przez Pana dolegliwości mogą być spowodowane rozrostem flory jelitowej (IPP zwiększa to ryzyko). Można spróbować przez 3 ndi Nifuroksazyd 600mg/na dobę, potem przez tydzień dobry probiotyk niezawierający prebiotyku (inuliny, FOS)

Odnośnik do komentarza
Gość gastroskopia15

Prawie miesiac bez bolu i wrocil ze zdwojona sila. Tarzalam sie z bolu o podlodze prawie stracilam przytomnosc. Przez kilka godzin dochodzilam do siebie, spocilam sie jak mops rece i nogi mi sie trzesly nie mialam sily chodzic. Wczesniej bol mijal po godzinie teraz wciaz mimo ze bol glowny minal czuje jakby ktos pokroil mi brzuch tepym nozem od srodka i jeszcze czuje dodatkowo pieczenie. Dodam ze prawie nic nie zjadlam bo od 4 dni mialam biegunke (czyms sie zatrulam). I co tu robic gdzie isc meczyc dalej tych lekarzy. Tak nie mozna dalej zyc, pracowac. Lekarze mysla ze poboli i przestanie i juz ok, a ja zyje w ciaglym strachu :(

Odnośnik do komentarza

A ja mam problem ponieważ wykonywałam gastroskopie w 2013 roku wyszlo że mam refluks dwunastniczo-żołądkowy i keidy połykam tabletke lub pokarm wszystko stoi mi w gardle i boli na środku przełyku musze wszystko popijać , i sucho bym mogła pić pić i nic nadal suchość herbat nie pije ... ani kawy brałam porprazol 40mg dawka .. i troszkę kwasy się zmniejszyły Czy ktoś mial takie objawy i mam pytanie podobno jest badanie sprawdzenie ilości kwasów w żolądku to coś innego niż gastroskopia?

Odnośnik do komentarza

~gastroskopia15
Prawie miesiac bez bolu i wrocil ze zdwojona sila. Tarzalam sie z bolu o podlodze prawie stracilam przytomnosc. Przez kilka godzin dochodzilam do siebie, spocilam sie jak mops rece i nogi mi sie trzesly nie mialam sily chodzic. Wczesniej bol mijal po godzinie teraz wciaz mimo ze bol glowny minal czuje jakby ktos pokroil mi brzuch tepym nozem od srodka i jeszcze czuje dodatkowo pieczenie. Dodam ze prawie nic nie zjadlam bo od 4 dni mialam biegunke (czyms sie zatrulam). I co tu robic gdzie isc meczyc dalej tych lekarzy. Tak nie mozna dalej zyc, pracowac. Lekarze mysla ze poboli i przestanie i juz ok, a ja zyje w ciaglym strachu :(

i Co to za choroba byłaś z tym u lekarza biegnij do gastrologha bardzo dobrzy sa w centrum medyny inwazyjnej w Gdańsku

Odnośnik do komentarza
Gość gastroskopia15

Agrafiaa
~gastroskopia15
Prawie miesiac bez bolu i wrocil ze zdwojona sila. Tarzalam sie z bolu o podlodze prawie stracilam przytomnosc. Przez kilka godzin dochodzilam do siebie, spocilam sie jak mops rece i nogi mi sie trzesly nie mialam sily chodzic. Wczesniej bol mijal po godzinie teraz wciaz mimo ze bol glowny minal czuje jakby ktos pokroil mi brzuch tepym nozem od srodka i jeszcze czuje dodatkowo pieczenie. Dodam ze prawie nic nie zjadlam bo od 4 dni mialam biegunke (czyms sie zatrulam). I co tu robic gdzie isc meczyc dalej tych lekarzy. Tak nie mozna dalej zyc, pracowac. Lekarze mysla ze poboli i przestanie i juz ok, a ja zyje w ciaglym strachu :(

i Co to za choroba byłaś z tym u lekarza biegnij do gastrologha bardzo dobrzy sa w centrum medyny inwazyjnej w Gdańsku

zapewne sa tylko ja mieszkam w 2 koncu Polski. A u gastrologa bylam ale jakos mi nie pomogl :( Czas poszukac innego i znow czekac miesiacami na wizyte ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...