Skocz do zawartości
Forum

Nudności i wymioty po spożyciu grzybów


Oxyaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Ostanio zauważyłam, że po spożyciu jadalnych grzybów lub chociażby wywaru z nich mam nudności, wymioty (nie dotyczy to pieczarek). Moi rodzice jedzą te same grzyby i nic im nie jest. Niemożliwe jest to, żebym miała aż takiego pecha i tylko ja trafiała na trujące grzyby, kupowane od jednego sprzedawcy, z jednej wiązanki. Poza tym gotując powiedzmy żurek z grzybami, wywar z nich się miesza i gdyby tam był choćby jeden trujący grzyb, to wszyscy w rodzinie bylibyśmy przynajmniej podtruci.
Miałam już takie 3 sytuacje:
-Rok temu po zjedzeniu żurku z grzybami wymioty męczyły mnie chyba z 6 godzin ( bardzo dobrze to pamiętam, bo myślałam, że się skończę śpiąc przy muszli klozetowej). Wymioty rozpoczęły sięok 10 godzin po spożyciu.
-Następnie wigilia: w ciągu 2-3 minut po zjedzeniu grzybów w barszczu już biegłam do łazienki wymiotować
-dzisiaj: jadłam żurek gotowany z grzybami (czyli z tym wywarem), ale samych grzybów nie jadłam - od ok 6 godzin mam wrażenie, że coś mi leży na żołądku (zaczeło sie 2 godziny po zjedzeniu)
Dodam, że po samym żurku czy barszczu nic mi nie jest.
Czy to może być alergia czy coś mam nie tak np z wątrobą i przez to mój organizm odrzuca grzyby?

Odnośnik do komentarza
Gość Lawendowa

może to być alergia ale możesz mieć słaby żołądek. Grzyby są ciężkostrawne i nie wszystkie osoby mogą je spokojnie spożywać. One dość mocno obciążają wątrobę więc i ona może dawać Ci się we znaki. Jednak mi to bardziej pasuje na jakąś alergię... Jak reagujesz np na tłuste potrawy?

Odnośnik do komentarza

Pikachu, to co napisałeś/aś wywnioskowałam i bez Twojej pomocy.

~ Lawendowa, żadnego problemu z tłustymi potrawami nie mam, z alkoholem też nie (a wiadomo, że działa szkodliwie na wątrobę). Poza tym wątroba mnie nie bolała po zjedzeniu grzybów. Też właśnie myślę,tak jak Ty, bardziej o alergii, bo nawet jeśli by to było przez wątrobę, to raczej nie zadziałała by w ciągu 2 minut po zjedzeniu grzybów (tak jak to miałam na wspomnianej wigilii :/). Szukałam w internecie już coś na temat takich alergii, ale jedyne co znalazłam to alergie na grzyby i pleśni

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...