Skocz do zawartości
Forum

Powiększone węzły chłonne i powiększona nerka


Gość anqq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaznaczę, jestem hipochondryczką i proszę o poradę bo nie daje mi to spokoju. Mianowicie powiększone węzły chłonne szyi, podżuchwowe, nadobojczykowe i karkowe. Największy ma 27mm. Węzły są połączone w pakiety, nieco hipoechogeniczne. W szpitalu wykluczyli choroby infekcyjne i bakteryjne, laryngologicznie też czysto. Mam trochę zębów do leczenia, ale nie bolą mnie i stomatolog stwierdził, że nie wymagają natychmiastowego leczenia. Węzły też mnie nie bolą i utrzymują się ponad rok, ta sama wielkość. Są tkliwe przez krótki czas po wypiciu alkoholu. Krew dobra poza eneozynocytami (15), OB (33) i jakieś tam neurocyty. Miałam mieć wycinany do badania, ale jednak stwierdzili, że nie bo muszą wykluczyć toksoplazmoze. Toksoplazmoza ujemna, a na wypisie napisane "prawdopodobnie odczynowe" i na tym sprawa się zamyka. Poza węzłami strasznie pocą mi się ręce, miewam dreszcze ale to tylko wieczorami. Pobolewa mnie też prawa noga od uda promieniująco do kolana. Zastanawia mnie też poszerzone UKM PRAWEJ nerki, co USG to ona jest powiększona. Nie wiem czy to ma jakiś związek, że wszystkie dolegliwości są po prawej stronie. Miałam zakładany cewnik, bo cofał mi się mocz (kiedy byłam mała), w moczu widoczne cały czas leukocyty (5-7) i kryształy szczawianu. Moje pytanie brzmi: czy węzły w okolicach szyi mogą być powiązane z problemami układu moczowego/nerki? Czy ustalać skąd te powiększenie czy odpuścić? Zależy mi na opinii kogoś innego, bo sama już nie wiem co robić. Dziękuję z góry!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...